Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šiais mokslo metais gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriuje įgyvendinamas tęstinis aplinkosauginio švietimo  projektas „Gamtos draugai“. Birželio 10 dieną buvo organizuota mokomoji pažintinė ekskursija į Ventos regioninį parką. Mokiniams išklausius saugaus elgesio instruktažą, autobusas pajudėjo Lietuvos šiaurės vakarų pusėn. Ventos regioninis parkas išskirtinis tuo, kad čia išlikę juros periodo gyvūnų, tarp jų ir dinozaurų, liekanų. Lankytojų centre mokinius pasitikusi gidė supažindino su parko gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis.

Ekspozicijų salėje mokiniai pamatė dinozaurų laikus menančius eksponatus, prisilietė prie fosilijų – „akmeningų daiktų“. Mokiniai užtruko prie šiuolaikiškų ir įdomių informacinių terminalų, interaktyvių stendų. Ekspozicijų salėje rodomo filmo vaizdai, gamtos garsai daugumai leido pasijusti taip, lyg laiko mašina būtų nukėlusi milijonus metų atgal. Mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Dinozaurų beieškant“, kuriame daugiau sužinojo apie fosilijas, aptinkamas Ventos regioniniame parke, apie čia gyvenusią žiemgalių gentį. Lydimi gido ir savo mokytojų, mokiniai aplankė Jurakalnio geologinį pažintinį taką ir apžvalgos bokštą. Eidami Papilės piliakalniais trumpam sustojo prie istoriko ir rašytojo Simono Daukanto kapo. Po to visi keliavo prie netoliese augančios penkiolikakamienės liepos – gamtos paveldo objekto. Atsisveikinę su gidu mokiniai savo įspūdžiais dalinosi jaukioje lauko pavėsinėje. Papietavę ir atgavę jėgas visi skubėjo į autobusą. Kelionė į namus neprailgo.

Dalinkitės: