Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Lietuvos istorija turtinga svarbių, pasididžiavimo vertų ir minėtinų datų, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, o atraminės, pamatinės. Būtent tokios yra Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, labai reikšmingos kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Ta proga vasario 12 diena Šeduvos gimnazijoje prasidėjo iškilmingu Lietuvos Respublikos himno giedojimu, kurį inicijavo gimnazijos mokinių prezidentas Eitvydas Paškevičius ir mokinių savivalda.
Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga Šeduvos gimnazijos bibliotekoje  istorijos mokytoja Inga Dryžaitė organizavo pilietinio ugdymo pamokas, kurių metu mokiniai galėjo pademonstruoti ir pagilinti savo žinias apie Lietuvos valstybės simboliką, jos prasmę, atliko kūrybiškumo reikalaujančias užduotis.
Tvirtai ir ryžtingai pasitikėkime vieni kitais ir savo valstybe, kurkime šviesesnę  ir turtingesnę mūsų Tėvynę, kurioje visiems būtų gera gyventi. Tokiais žodžiais Šeduvos gimnazijoje prasidėjo pilietinė iniciatyva „Nešu žinutę Lietuvai“. Šeduvos gimnazijos bendruomenė trispalvės spalvomis kūrė, dekoravo Lietuvos laisvės simbolį paukštį. Šią pilietinę iniciatyvą organizavo Šeduvos gimnazijos neformaliojo švietimo organizatorė Dovilė Šerpetauskienė ir vyresnioji bibliotekininkė Vita Kasarauskienė. Iniciatyvoje dalyvavo ne tik vyresniųjų klasių mokiniai, bet ir pradinukai bei specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai. Ši pilietinė iniciatyva sujungė dvi svarbias Lietuvai šventes – Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną (Vasario 16-ąją) ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną (Kovo 11-ąją). „Nešu žinutę Lietuvai“ pilietine iniciatyva pasveikinome savo šalį, kartu šventėme Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Vasario 16 – osios proga neformaliojo švietimo organizatorė Dovilė Šerpetauskienė kartu su penktokais sukūrė montažą  apie Lietuvą.
Kadangi 2020-ieji yra paskelbti Mokyklų bendruomenių metais,  labai džiaugiamės galėdami suburti visą gimnazijos bendruomenę į šią puikią pilietinę iniciatyvą. Minėdami Lietuvai svarbias datas, kurdami  šventę bendruomenei, tikime, kad mokiniai taps tikri savo krašto patriotai, mokės branginti ir puoselėti meilę savo tėvynei. Tikimės, kad valstybinių švenčių minėjimai nors maža dalele prisidės prie mūsų pačių ir mokinių pilietiškumo, atsakingumo ugdymo, taip pat kultūrinių vertybių puoselėjimo.
Vita Kasarauskienė, Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė

Dalinkitės: