Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Gegužės 16 IIa, b klasės mokiniai, lydimi auklėtojų Rimos Juškienės ir Arūno Paškevičiaus, pilietiškumo dieną, skirtą Pasaulio lietuvių metams, praleido kaimyniniame Kėdainių krašte. Pirmiausia aplankėme Lietuvos geografinį centrą, esantį Ruoščiuose, mūsų dėmesį patraukė ir apsėtas laukas, sukėlęs šmaikščias diskusijas. Vėliau atvykome į Kėdainius, kur mus pasitiko gidė. Gerą valandą praleidome vaikščiodami senomis miesto gatvėmis, grožėjomės įvairių kultūrų ir tautų paveldu, klausėmės įdomių pasakojimų. Aplankėme Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią, kur, kaip bebūtų keista, mokytojas Arūnas kažkada žaidė krepšinį. Po to edukaciniai užsiėmimai vyko Krašto muziejuje. Mus papuošė renesanso stiliaus rūbais ir davė skaityti XVII a. literatūros kūrinių ištraukas, suteiktą privilegiją lankytis Kėdainių mieste pasirašėme žąsies plunksna. Vėliau išvykome į Paberžę, kur aplankėme 1863 m. sukilimo muziejų ir dalyvavome istorijos pamokoje apie žibalines lempas. Taip pat aplankėme ten esančią tėvo Stanislovo bažnytėlę su muziejum, klausėme močiutės pasakojimų. Galiausiai dieną baigėme Krekenavos apžvalgos bokšte, grožėjomės gamta ir linksmai leidome likusį laiką. Namo grįžome gerai nusiteikę, gal kiek pavargę, bet su gerais atsiminimais ir naujomis žiniomis!
Monika Malčiauskaitė, IIb

Dalinkitės: