Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šeduvos gimnazijos bendruomenė kasmet prisijungia prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyvos, dalyvaudama akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. 8.00 val. prie kiekvieno gimnazijos lango dešimčiai minučių užgesinus šviesas, uždegamos atminimo žvakės ir taip pagerbiami žuvusieji už Lietuvos laisvę. Šiais mokslo metais gimnazijoje vyko pilietiškumo pamoka ,,Gyvybės žiedas“. Pamoką vedė mokinių savivaldos ir ,,Lyderystės mokyklos“ mokiniai. Literatūrinės kompozicijos metu simboliniais varpo dūžiais ir žvakelėmis ir tylos minute pagerbti 14 žuvusiųjų prie televizijos bokšto 1991 metų Sausio 13-ąją.

Po to visi mokiniai ir mokytojai, susikibę rankomis apjuosė savo gimnaziją simboliniu ,,Gyvybės žiedu“. Visi stovėjo tylėdami ir mąstydami apie save ir tuos, kurie pasiaukojo dėl Lietuvos laisvės. Norėjosi pajusti per rankas sklindančią šilumą, sušildančią ne tik mūsų krūtines, bet padarančią mus geresnius, atsakingesnius už visų ateitį…

Pasibaigus pilietiškumo pamokai būrelis gimnazistų išskubėjo į Šeduvos miesto gatves. Sutiktiems praeiviams, įstaigų darbuotojams mokiniai dovanojo simbolinius neužmirštuolių žiedelius, atminties ir pagarbos ženklus.

 

Dalinkitės: