Paskutinės pavasario dienos, nustojo lyti, vėl pasirodė pasiilgta saulė, o mintyse jau kuriami vasaros planai. Tačiau, įkvėpus svaigaus žydinčių alyvų kvapo, dar norisi stabtelti ir pasidžiaugti pavasariu, kokį kūrė gamta ir žmogus. Ta proga gegužės 24 dienos popietę Šeduvos gimnazijos pradinukai skubėjo į tradicinius pirmokų poezijos skaitymus „Eilės iš širdies“. Buvo labai smagu išbandyti savo kūrybinius gebėjimus tradiciniame eilėraščių skaitymo konkurse, kurį jau eilę metų organizuoja Šeduvos gimnazijos biblioteka. Klausytojus džiugino ne tik puikiai parinkti kūriniai, raiškus meniškas žodis, bet ir skaitovų sceninė laikysena, šventiška apranga. Šiais vertinimo kriterijais vadovavosi konkurso komisija. Po visus sužavėjusio eilėraščių skaitymo vertinimo komisija paskelbė nugalėtojus. Pirmosios vietos laimėtoja tapo 1a klasės mokinė Austėja Čepauskaitė, 2-osios – 1a klasės mokinė Lukrecija Marčiūtė, 3-iosios – 1a klasės mokinė Mėta Mančiauskaitė. Mažuosius pirmokėlius konkursui ruošė mokytojos Vaida Čepienė ir Lina Paškevičienė. Kol vertinimo komisija rinko nugalėtojus, žiūrovus savo pasirodymu stebino šokių mokytojo Astijaus Poškos šokėjai. Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, dalyviai stengėsi perteikti eilėraščių nuotaiką, mintį. Bibliotekininkė  vaikams už dalyvavimą popietėje, išraiškingą, nuoširdų eilėraščių skaitymą padovanojo po saldžią dovanėlę. Popietė baigėsi ir norisi tikėti, kad knygų šviesa niekada neges vaikų akyse.

Vita Kasarauskienė,

Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė