Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šeduvos gimnazijoje toliau vyksta renginiai, skirti Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti. Gegužės  17 dieną biblioteka sukvietė poezijos mylėtojus į tradicinę pirmokų poezijos skaitymo šventę „LIETUVA! Širdim ir lūpom.“ Šiemet eilėraščių apie Tėvynę, Žemę, Gamtą konkurse dalyvavo net dvidešimt jaunųjų poezijos skaitovų. Šeduvos gimnazijos bibliotekos organizuojamas renginys jau keletą metų tampa maža švente ir mažiesiems skaitovams, ir jų klausytojams. Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, dalyviai stengėsi perteikti eilėraščių nuotaiką, mintį. Mažuosius pirmokėlius konkursui ruošė mokytojos Jūratė Juškienė, Ilona Kučienė.
Mažuosius deklamuotojus vertino komisija, kurią sudarė mokytoja metodininkė Aušra Poškienė, specialioji pedagogė-logopedė Aušra Mickutė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Kavaliauskienė, meninio ugdymo vadovė Dovilė Mikalauskaitė. Komisijos sprendimo reikėjo palaukti, juk tiek puikių skaitovų sulaukėme, tad darbo tikrai nestigo. Klausytojus ir vertinimo komisiją  džiugino ne tik puikiai parinkti kūriniai, raiškus meniškas žodis, bet ir skaitovų sceninė laikysena, šventiška apranga. Šiais vertinimo kriterijais ir vadovavosi konkurso komisija.
Pirmąją vietą poezijos šventėje pelnė 1b klasės mokinė  Aivita Tvarevičiūtė, antroji vieta atiteko visus nustebinusiems deklamavimo išraiška pirmokėliams Joriui Juodžiui ir Saulei Krasauskaitei iš 1b klasės,  trečioji vieta -1b klasės mokinėms Rusnei Bartkevičiūtei, Gundai Butkutei ir Urtei Dauneckaitei. Padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis buvo apdovanoti visi poezijos skaitytojai.
Kol komisija tarėsi, dalyvius ir svečius Jurginių šventės dainomis ir šokiais džiugino folklorinė grupė „Šeduviukai“- 7b klasės mokiniai ir jų auklėtoja Aušra Mickutė.
Poezijos skaitymai  parodė, kad mažieji pirmokėliai pilni įvairiausių kūrybinių minčių, tik reikia tai pastebėti, puoselėti. Ir netiesa, kad poezija vaikams nesuprantama, neįdomi. Tik informacijos amžiuje poezijos žodžio vaidmuo ir svarba  yra nepelnytai pamiršti.
Vita Kasarauskienė, Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė

Dalinkitės: