Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

     Reikšmingas ir neįkainojamas Radviliškio rajono kultūros paveldo objektas – „Dingęs Štetlas“, apimantis žydų kapines Šeduvos mieste, paminklą Šeduvos miestelio centre, tris restauruotus paminklus masinių žudynių vietose, dokumentinį Sauliaus Beržinio filmą „Suakmenėjęs laikas“.
Birželio 7 dieną specialiojo ugdymo skyriaus 7-9 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje istorinėje išvykoje. Mokiniai aplankė vieną iš būsimų unikaliausių Europos memorialinių vietų -žydų kapines Šeduvos mieste, kurios išaugs į didelį Žydų muziejų. Išklausydami mokytojų L.Butkienės ir S. Skromanienės pasakojimus, mokiniai susipažino su tarpukario Šeduvos žydų įvairiais amatais, smulkios prekybos bei žemdirbystės, visuomeninio gyvenimo ypatumais, kurie tuo laiku sukosi apie žydų sinagogą, pagilino žinias apie Pavartyčiuose buvusį įkurtą getą, domėjosi, kodėl ant antkapių sudėti akmenukai, sužinojo, kas yra sarkofagas.
Išnagrinėjome būsimo žydų atminimo įamžinimo informacinį stendą , kuriame išvydome kaip atrodys memorialas – „Prarasto štetlo muziejus“. Štetlas – tai mažas žydų miestelis su savo gyventojais ir gyvensena, su savo tvarka ir šventėmis. Prisiminėme, kad simbolinę statybų pradžios kapsulę šių metų balandį patikėta įkasti mūsų gimnazijos gimnazistams.      Pamatėme pirmuosius statybos darbus, kuriuos planuojama baigti 2020 metais.

Dalinkitės: