Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Artėjant gimnazijos šimtmečiui, 1972–1973-ųjų mokslo metų 30-tos laidos Šeduvos vidurinės mokyklos abiturientės Regina Šimkūnaitė-Pranskevičienė, Regina Povilaitytė-Juknienė ir Janina Taruškaitė-Zarauskienė atsiliepė į projekto „100 susitikimų“ kvietimą ir lapkričio 28 dieną susitiko su IIb klase (auklėtoja Rima Juškienė).
Mokiniai laukė ir ruošėsi susitikimui, o kol atvyko svečiai, spėjo apžiūrėti laidos nuotraukas ir pažvelgti į 45-erių metų senumo pažymių žurnalą, kuris padarė bene didžiausią įspūdį. Atvykus viešnioms, antrokai iškart pažino savo miestelio bibliotekininkę Reginą. Pamoką pradėjo buvusios mokyklos mokinės, jos pasakojo apie savo prisiminimus, rodė klasės nuotraukas. Gyvojoje istorijos pamokoje antrokai sužinojo, kad viešnios buvo pirmosios mokinės, kurios pradėjo mokytis jau dabartiniame gimnazijos pastate. Paaiškėjo, dabartiniai mokiniai nelabai kuo skiriasi nuo jų kartos mokinių: vis dar krečiamos išdaigos mokytojams, vis dar atsiranda bėgančių iš pamokų. 30-tos laidos abiturientės pasakojo, kokios tada buvo pamokos, netgi kaip reikėjo mokytis laikyti šautuvą ir juo šaudyti, kaip slapčia patekdavo į kino salę ar kaip važiuodavo į ekskursijas, taip pat apie šiltnamį, kuris stovėjo dabartinėje mašinų stovėjimo aikštelėje. Pamoka praėjo taip greitai, kad nuskambėjus skambučiui mokiniai nustebo – visiems buvo taip įdomu, o ir viešnios turėjo dar daug ką papasakoti.
Atsidėkodami už šiltą susitikimą, antrokai buvusioms abiturientėms įteikė gėlių ir pakvietė aplankyti buvusio jų geografijos mokytojo A. Bukausko garbei įkurtą muziejų bei apžiūrėti parodą „100 istorijos akimirkų“. Viešnias lydėjo  muziejaus darbuotoja Inga Kielienė.
Ačiū už nuostabią gyvenimo patirties pamoką!
Monika Malčiauskaitė, IIb klasė
Daugiau renginio akimirkų: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1956675151083795&type=1&l=9fafe07294

Dalinkitės: