Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Jau aštuntus metus Šeduvos gimnazijoje įgyvendinamas projektas ,,Lyderystės mokykla“. Šį pavasarį gimnaziją baigė XI abiturientų laida, o 9 šios laidos abiturientai tapo ir pirmąja ,,Lyderystės mokyklos“ absolventų laida. Per visus projekto įgyvendinimo metus mokiniai susirado daug bendraminčių kitose šalies įstaigose, dalyvavo  įvairiose simuliacinėse situacijose ir žaidimuose, praktiniuose seminaruose, sukuriančiuose situacijas, kur ugdomi teisingų sprendimų priėmimo įgūdžiai, įdomesnės bendravimo terpės, lavino oratorinius gebėjimus. Visi šie įgūdžiai pravertė mokiniams renkantis profesijas, priimant tolimesnius karjeros sprendimus.

Šiais mokslo metais abiturientus projekte pakeitė žemesnių klasių moksleiviai, norintys išmokti lyderystės, suprasti komandinio darbo esmę ir svarbą, vertinantys bendravimą ir bendradarbiavimą. Taigi  rugsėjo 30d. – spalio 1d. į Šeduvos gimnaziją vėl sugužėjo būrys mokinių ir mokytojų iš Vilniaus E. Pliaterytės progimnazijos, Raseinių rajono Šiluvos gimnazijos, Raseinių rajono Betygalos Maironio gimnazijos ir, žinoma, gausus būrys šeduviečių.  Savaitgalio stovyklą aktyviems ir kūrybiškiems mokiniams padėjo organizuoti Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, Šeduvos Jaunimo erdvių metodininkės Edita Varneckienė ir Justina Šereivaitė ir Šiaulių parašiutininkų klubas. Stovyklos dalyviams teko atlikti komandos formavimo užduotis, savarankiškai pasigaminti vakarienę, atlikti užduotis skirtas skoniui, erdvinei orientacijai, fizinei ištvermei, mąstymui, kalbiniams gebėjimams lavinti. Sekančią dieną stovyklautojų laukė 6 kilometrų tylos žygis pėsčiomis ir projektas ,,Svajonė“. Nuostabus rudeniškas oras, gardi košė ir karšta arbata suteikė mokiniams naujų jėgų. Grįžus atgal dalyviams dar teko atliko komandinį užduoties pristatymą. Po refleksijos jaunieji lyderiai šiltai atsisveikino ir jau netrukus pasižadėjo susitikti kitoje mokykloje.

                                                                                                            Aušra Mickutė, Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė

Dalinkitės: