Kai už lango įvairiomis spalvomis pasipuošę medžiai, kai aruodai pilni gėrybių, o pintinėse pilna vaisių – kaip nepasidžiaugti rudeniu… Didžiausias rudens derliaus simbolis – moliūgas.

Spalio 19-23 dienomis gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriuje vyko integruota veikla ,,Rudens karalius – moliūgas“. Mokinių ir mokytojų išskaptuoti moliūgai stebino savo grožiu, įmantriais raštais, kūrėjų išmone. Įvairiausių nuotaikų moliūgai – pikti, linksmi, susirūpinę, laimingi – papuošė skyriaus fojė, o kitą dieną – kiemą. Moliūgai žibintai praskaidrino rudens darganą ir tamsą.

9-10 klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Laimos Andriuškevičienės, išvirė moliūgų sriubą,  kuria vaišino  visą skyriaus bendruomenę. Kai kurie mokiniai moliūgų sriubą ragavo pirmą kartą. Be gardžios sriubos mokiniai ragavo ir moliūgų pyrago, kurį iškepė būrelio ,,Kulinarinės kelionės“ mokiniai, vadovaujami mokytojos Audronės Petraitienės. Visi mokiniai ir mokytojai gavo dovanų – moliūgų sėklų, kad kitais metais rudenį pačių užaugintais moliūgais skyrius vėl pasipuoštų moliūgais žibintais.

Ši integruota veikla sutelkė skyriaus bendruomenę, suteikė kūrybos ir bendravimo džiaugsmą. Mūsų moliūgai žibintai „iškeliavo“ į Šeduvos kultūros ir amatų centrą. Jie bus eksponuojami Šeduvos miesto Laisvės aikštėje akcijos ,,Moliūgų naktis Šeduvoje“ metu.