Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šeduvos gimnazijos mokiniai, besimokantys prancūzų kalbos, vyko į Vilnių. Čia jie lankėsi Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kurioje stebėjo spektaklį prancūzų kalba pagal Antuano de Sent-Egziuperi romaną „Mažasis Princas“. Šį spektaklį pristatė Le Theatre du Heron. Mokiniai žavėjosi prancūzų aktorių vaidyba, buvo pakerėti įstabios prancūzų kalbos bei klausėsi žavingos muzikos. Po spektaklio gimnazistai lankėsi Prancūzų institute. Čia jie klausėsi instituto įkūrimo istorijos, sužinojo apie jame vykdomą veiklą bei peržiūrėjo prancūzišką filmuką „Vanille“. Po kino seanso mokiniai keliavo projekto Neakivaizdinis Vilnius sukurtu maršrutu „Prancūziškas Vilnius“. Mokiniai aplankė Pacų rūmus, Prancūzijos ir su ja susijusių rašytojų atminimo sieną Literatų gatvėje, Fuko švytuoklę Šv. Jonų bažnyčios varpinėje, Vilniaus universiteto bibliotekos kiemą, Lietuvos Respublikos Prezidentūrą, kurioje, manoma, lankėsi net pats Napoleonas, ir Katedros varpinę. Ši ekskursija buvo puikus būdas geriau išgirsti ir susipažinti su prancūzų kalba bei kultūra.

Dalinkitės: