Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Rugsėjo 20 dieną Šeduvos gimnazijos mokinių folkloro grupė „Šeduviukai“ Baltų vienybės dieną paminėjo dalyvaudami tarptautiniame vaikų ir jaunimo folkloro festivalyje „Baltų raštai 2019“, kuris vyko Kaune.
Festivalio tikslas – vienyti baltų kultūros puoselėtojus, tęsiančius senąsias baltų tradicijas, skatinti kultūrinį turizmą: vaizduojamuosius ir scenos menus, istorinį baltų ir dabarties baltų gyvenimo būdą, choreografinį folklorą, tautosaką, instrumentinį folklorą, vaidybą, tradicijas.
Mokiniai kartu su vadove Aušra Mickute parengė programą „Žemynėle, maitintojėle“. Festivalio atidarymo koncerte mokiniai smagiai traukė tradicines liaudiškas dainas, žaidė ratelius, šoko smagius šokius, minė mįsles ir tarmiškai porino žiūrovams apie gyvybės atsiradimą Žemėje.
Po koncerto Kauno Nepriklausomybės aikštėje visi smagiai šoko respublikiniame renginyje „Šoka visa Lietuva“. Tokie renginiai skatina mokinius mokytis tradicinio dainavimo, šokių ir žaidimų, formuoja ir lavina įvairesnį mokinių muzikinį skonį.
Aušra Mickutė, Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė

 

Dalinkitės: