Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

2020 metų spalio 21 d. VDU Didžiojoje salėje vyko „Intelekto forumas“, kurio metu 15 pranešėjų gvildeno tris aktualias švietimo ir mokslo temas: 1) Emocinis intelektas: gebėjimas valdyti jausmus, 2) Neuroedukacija: ieškant rakto į išskirtinumą ir 3) Dirbtinis intelektas: žmogaus-mašinos simbiozė. Forumo pabaigoje buvo akcentuota, kad ateities mokykla tai – sėkmingas mokytojas, kuris turėtų spėti su gyvenimu, su kintančiu technologijų, dirbtinio intelekto pasauliu, būtų moralinis pavyzdys, ugdytojas, kūrybiškumo puoselėtojas, ateities kūrėjas. Bet ir to negana. Jis dar ,,turėtų pakelti akis nuo dalyko programos, kad pamatytų vaiką, jį pastebėtų, jį išgirstų.“ (V. Leonavičienė).

Šiuolaikinis mokytojas nebegali būti vien žinių šaltinis, t. y. konkuruoti su internetu. Jam tenka svarbesnė misija – dalintis ilgaamže kultūrine išpuoselėta tradicija, todėl universalumas, nuolatinis mokymasis, įsiklausymas, asmeninis santykis, informacijos rinkimas, išteklių planavimas, savęs pažinimas, pagalba ieškant tapatybės, bendradarbiavimas, viešas kalbėjimas, kalbos puoselėjimas, kritinis mąstymas, naujų klausimų kėlimas ir drauge atsakymų ieškojimas, augimas ir kartu mokinio auginimas, suteikimas galimybės rinktis, neprimetimas savo nuomonės, mandagumas, kilnumas, politinis, socialinis ir kultūrinis elitiškumas, atvirumas patirčiai, jausmų refleksija ir raiška, smalsumo skatinimas, kūrybiška veikla išlieka vertingiausiomis pedagogo savybėmis.

Iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sąrašo, 2017-2020 metų egzaminų rezultatų, 130 kandidatų, vadovų rekomendacijų, mokyklos mokinių tarybų rekomendacijų, tėvų komitetų rekomendacijų buvo išrinkti mokytojai, turintys kompetencijų, orientuotų į XXI a. kylančių iššūkių įveikimą. VDU Švietimo akademijos tarptautinių ryšių grupės vadovė Vilma Leonavičienė, VDU dėstytojas, apdovanojimų ceremonijos pirmininkas dr. Mindaugas Norkevičius ir stipendijų mecenatas, UAB INHUS Engineering vadovas Rytis Mušauskas įteikė keturias skatinamąsias stipendijas pažangiausiems Lietuvos gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojams, kuriems pavyko atpažinti, pajudinti ir padėti skleistis mokinio tapatybei: Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos matematikos mokytojai Svetlanai Novelskajai, Radviliškio r. Šeduvos gimnazijos fizikos mokytojai Milda Baltuškienei, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos chemijos mokytojai Danutai Mureikienei ir Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazijos informacinių technologijų mokytojai Aurelijai Svorobovič.

Tai gražus ir prasmingas gimnazijos pasirinktos ugdymo kokybės gerinimo krypties įvertinimas.

Dalinkitės: