Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai ir pedagogai sausio 26 dieną lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinėje. Šeduvius pasitikę rinktinės vado pavaduotojas Gintautas Šarauskas ir viešųjų ryšių vyr. specialistė Asta Šimkuvienė pakvietė aplankyti regioniniame parke esantį Rambyno kalną.

Nuo čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Mažąją Lietuvą (Kaliningrado sritis) ir Nemuno vingius. Žiemiškas šiaurės vėjas neleido ilgai grožėtis gamta, todėl skubėjome į Rambyno regioninio parko lankytojų centrą. Čia mokiniai klausėsi gidės pasakojimo apie Rambyno apylinkių istoriją, lietuvininkų gyvenimo būdą, susipažino su archeologiniais radiniais.

Nuvykus į Bardinų užkardą pareigūnai supažindino mokinius su sienos apsaugai naudojamomis specialiosiomis priemonėmis, ginkluote bei technika, kiekvienam norinčiajam leido apžiūrėti ir paimti į rankas ginklą, įlipti į tarnybines transporto priemones. Rinktinės kinologai papasakojo apie tarnybinių šunų dresavimo ypatumus bei pademonstravo, kaip jų augintiniai atlieka bendro paklusnumo komandas.

Mokiniai, treniruojami mokytojo Arūno Bagdono, 2008 metais pradėjo užsiiminėti sniegbridžių sportu, dalyvavo Specialiosios olimpiados Pasaulio žiemos žaidynėse. Jie pasieniečiams pademonstravo bėgimą sniegbridžiais ir sulaukė jų palaikymo.

Kitas sustojimas – Pagėgių rinktinės užkardos štabas. Apžiūrėję konfiskuotas ir saugomas transporto priemones, kuriomis buvo gabenama kontrabanda, pavaišinti kareiviška koše, mokiniai susitiko su Pagėgių rinktinės vadu pulkininku Rimantu Timinsku, žiūrėjo video medžiagą apie pasieniečių veiklą, lankėsi muziejuje. Čia visi jautriai išgyveno pirmojo šuns Ramzio, žuvusio tarnybos metu, istoriją… Muziejui padovanojome mokinių piešinį, skirtą šio pėdsekio atminimui ir knygą apie Šeduvos gimnaziją.

Susitikimas su Pagėgių rinktinės pareigūnais specialiųjų poreikių mokiniams neprailgo. Nuoširdus bendravimas, pasakojimai apie pasieniečių kasdienybę parodė, kokia svarbi bei garbinga yra pasieniečio profesija ir koks turi būti pilietiškas mokinys.

Arnolda Šukienė, specialioji pedagogė metodininkė

Dalinkitės: