Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Birželio 26–29 dienomis Šeduvos gimnazija gerai besimokantiems mokiniams surengė stovyklą „Judėk, tyrinėk, pažink pajūrio kraštą“. Stovykla buvo siekiama motyvuoti mokinius mokytis, plėsti akiratį, ugdyti sveiką gyvenseną. Penkiasdešimt stovyklautojų apsistojo poilsio namuose „Vyturys“ Palangoje. Jie buvo sočiai ir gardžiai maitinami tris kartus per dieną. Stovyklos programa sudaryta taip, kad mokiniai galėtų visapusiškai pažinti pajūrio kraštą ir į Palangos miestą pažvelgtų ne tik poilsiautojo, bet ir tyrėjo akimis. Dėmesys buvo skirtas ir saugumui. Mokiniai apsilankė Palangos turizmo ir informacijos centre, kur buvo mokomi orientuotis mieste pagal planą, kad žinotų, kur yra svarbiausi pagalbos centrai, apžiūrėjo kurortą iš Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelės, išklausė Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos vedamą saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje instruktažą. Stovyklos metu buvo daug laiko leidžiama lauke, daug judama, susipažįstama su pajūrio gamtine aplinka, architektūra, žmonėmis ir kultūriniu gyvenimu. Mokiniai lankėsi Palangos gintaro muziejuje, kur gidas pasakojo apie gintaro susidarymą, kuo jis svarbus, o edukaciniame užsiėmime „Gintaro mozaika“ jie pasigamino paveikslėlį naudodami gintarą ir kitas gamtines medžiagas. Naktinės ekskursijos „Nemieganti Palanga: šviesų ir šešėlių paslaptys“ metu išgirdo Palangos miesto istoriją, sužinojo apie puikų grafų Tiškevičių verslo planą, apie pirmąjį Palangos burmistrą Joną Šliūpą, apie prezidento Antano Smetonos sąsajas su šiuo miestu, apie Simpsono arbitražo išspręstą Lietuvos ir Latvijos valstybių sienos nustatymo ginčą. Buvo susitikta su Palangos jaunimo centro darbuotojais, keliauta jaunimo keliais, apsilankyta Jaunimo erdvėje. Su neformalia jaunimo grupe „Sniego gniūžtė“ diskutuota apie jaunimo problemas, žalingus įpročius ir jų prevenciją. Su bendruomeninių dirbtuvių „Kūrybos kampo 360°“ įkūrėju Giedriumi Buču buvo kalbama apie tvarumą, apie atliekų poveikį aplinkai, šeduviai savanoriavo tvarkydami Baltijos jūros pakrantę, mokėsi kūrybiškai panaudoti antrines žaliavas. Mokiniai turėjo galimybę pasivaikščioti po Senąją gimnaziją ir iš lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Rasos Gedvilaitės sužinojo apie Žemaitijos etnografinį regioną, tautinį kostiumą, tarmę, išskirtinius bruožus. Stovyklautojai lankėsi interaktyviame pasakų parke, kur galėjo išgirsti dainininkės Ingos Valinskienės įgarsintų gražiausių lietuvių pasakų. O tapybos plenero metu turėjo galimybę susitelkti į save, susilieti su gamtine aplinka, o nutapytą darbelį parsivežė į namus kaip stovyklos priminimą. Keliaujant namo buvo aplankyta Kukuliškių baterija „Memel nord“, kur gidas pasakojo apie nacizmą, jo žiaurumus, apie karinius veiksmus Baltijos jūros pakrantėje. Stovyklautojams atostogos prasidėjo aktyviai, informatyviai ir darant gerus darbus. Smagios ir turiningos visiems likusios vasaros. Stovyklą iš dalies finansavo Radviliškio rajono savivaldybė, Šeduvos gimnazija, prie jos prisidėjo ir mokinių tėvai.

Šeduvos gimnazijos informacija

Dalinkitės: