Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Tyrulių pelkė yra didžiausias išeksploatuotas pelkinis kompleksas šalyje su kadaise buvusia didžiausia šalies žemapelke. Šiuo metu skirtingose buvusio durpyno dalyse randama kiek daugiau nei 30 į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų paukščių rūšių, iš kurių 24 peri. Todėl siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į Tyrulių pelkę, jos ekosistemas, ekologines problemas, skatinti ją naudoti pažintiniais ir mokymosi tikslais, gegužės 19 d. Šeduvos gimnazija pradės įgyvendinti visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Tyrinėk, atrask, pažink Tyrulių pelkę“. Projekto veiklos skirtos gamtamoksliai Šeduvos gimnazijos bendruomenei, o rezultatai – visai visuomenei. Projekto metu bus surinkta, apdorota ir susisteminta informacija apie Tyrulių pelkę, jos ekologinę situaciją, joje gyvenančius ir migruojančius paukščius, suorganizuotas edukacinis užsiėmimas, du šios pelkės stebėjimo, tyrinėjimo žygiai, paruošti pranešimai apie nykstančius paukščius bei paruošta kilnojamoji fotofiksacijų paroda. Projektą iš dalies finansuoja Radviliškio rajono savivaldybė.

Šeduvos gimnazijos informacija

 

Dalinkitės: