Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Kovo 27 dieną Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus popietinių grupių auklėtojos G. Mikalonienė ir V. Šarauskienė pakvietė mokinius susipažinti su elektriko profesija. Renginyje auklėtiniai sužinojo, kokių gebėjimų, įgūdžių reikia šiai specialybei, kokios asmeninės savybės yra svarbiausios. Atvykęs svečias papasakojo apie savo profesijos subtilybes, keliamus reikalavimus, kas sunkiausia jų darbe, kur įgijo specialybę. Jis demonstravo darbo įrankius ir prietaisus gedimams aptikti bei šalinti, aptarė pavojus, kylančius naudojant elektros prietaisus. Labiausiai mokinius sudomino praktinė užduotis – lipimas į stulpą. Iš viso būrio atsirado tik vienas drąsuolis, kuris nepabūgo aukščio ir įlipo į stulpą padedant profesionalui.
Tikimės, kad profesijos „pasimatavimas“ padės mokiniams apsispręsti renkantis specialybę ateityje.
Profesijų pamokose mokiniai sužinojo, kokių gebėjimų, įgūdžių reikia konkrečiai profesijai, kokios biausiosasmeninės savybės yra svarbiausios ir ypatingai vertinamos. Svečiai pasakojo apie savo profesijos „subtilybes“, įsidarbinimo galimybes, keliamus reikalavimus specialistams, karjeros galimybes, kas sunkiausia  jų darbe, kur jie įgijo specialybę.
Po pamokos ne tik mokiniai, bet ir svečiai džiaugėsi susitikimais, nuoširdžiu bendravimu ir bendradarbiavimu. Mokiniai pagilino žinias, sužinojo, kaip iš tiesų dirba ir ką veikia jų pasirinktų profesijų atstovai. Galbūt moksleiviai, pabendravę su profesionalais, suprato, kad klaidingai įsivaizdavo savo pasirinktos profesijos darbą, o kiti priešingai – sau dar kartą patvirtino pasirinkimą. Tikimės, kad „profesijos pasimatavimas“ padės atsakyti į klausimą „Kuo būsiu užaugęs?“ ir apsispręsti renkantis specialybę ateityje.

Dalinkitės: