Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Gruodžio 15 dieną mūsų gimnazijoje apsilankė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos trečio kurso studentai, buvę gimnazijos mokiniai Aurimas Senulis ir Remigijus Jonaitis. Kariūnai susitiko su 6-8 ir I-IV klasių gimnazistais. Aurimas ir Remigijus pristatė kariūnų dienotvarkę, supažindino su ugdomomis lyderio savybėmis: stiprus charakteris, pilietiškumas, patriotiškumas, valia, paklusimas tvarkai ir taisyklėms. Jie papasakojo, jog Lietuvos karo akademijoje ugdomas ne tiktai fizinis parengimas, mokomasi karybos, ugdomas jaunųjų karių patriotiškumas, bet vyksta ir civilinių dalykų paskaitos, meno užsiėmimai: akademijoje yra choras, teatras, šokio studija. Galima rinktis personalo vadybą, tarptautinius santykius, orlaivių pilotavimą, laivavedybą, logistiką ir kitas studijų sritis. Po studijų kariūnai įgyja pirmąjį karininko laipsnį ir tampa leitenantais. Studentai pasidalijo savo patirtimi, įgyta stojant į LKA, nurodė, kad reikia atlikti profesinio tinkamumo testą, pristatyti medicininę pažymą bei susiskaičiuoti konkursinį balą.

Dalinkitės: