Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Lapkričio 23 d.Šeduvos gimnazijose įvyko jaukus ir šiltas susitikimas su žymiu gamtininku, rašytoju, fotografu, keliautoju Selemonu Paltanavičiumi. Gausybę knygų išleidęs autorius labai jautriai pasakojo mokiniams apie gyvąją gamtą. Selemonas Paltanavičius yra labiausiai gamtą mylintis rašytojas. Jo knygų knygelių- grožinių, publicistinių, pažintinių, skirtų vaikams, – iš viso per penkiasdešimt. Mokiniai galėjo susipažinti su autoriaus išleistomis knygelėmis, užduoti klausimus ir netgi gauti autografą. Neperdėčiau teigdama, jog skaitytojams susitikimas su rašytoju buvo tikra šventė. Vaikai susidomėję klausėsi pasakojimo apie tai, kaip gimsta kūrinio idėja, kaip ji plėtojama ir palaipsniui tampa knyga. Rašytojas žemesniųjų klasių mokiniams skaitė ištraukas iš laiškų knygos „Labas, kaip gyveni?“. Selemonas Paltanavičius puikus pasakotojas, tad netrūko nei jo rimtų atsiminimų, nei pastebėjimų su humoru. Gamtininkas sugriovė liaudies pasakų stereotipą, jog lapė yra gudruolė, o vilkas –kvailelis. Gamtoje yra atvirkščiai: lapė, palyginti su kitais gyvūnais, nėra tokia išmintinga, ją labai paprasta apgauti, o vilkas daug atsargesnis.
Vyresniesiems skaitytojams buvo pristatyta knyga „Nemunu per Lietuvą“, kurios  puslapiuose sugulė žiūrovams nematyta ir už kadro likusi medžiaga – keliautojų pasakojimai, netikėti faktai, atradimai, linksmi nutikimai, kelionių žemėlapiai, dainos, patiekalų receptai, šmaikščios ekspedicijos dalyvių nuotraukos plaukiant Nemunu per Lietuvą.
Greitai prabėgo susitikimo laikas tad galima teigti, kad ir kompiuterių laikais yra malonu ir gera pabendrauti su žmogumi kūrėju. Selemono Paltanavičiaus knygos ne kartą sugrąžino į gamtos stebuklų pasaulį ir privertė susimąstyti, kas dar neatrasta, bet taip sava. Pasirodo, jis ne tik  tiria gamtą, ją aprašo savo knygelėse, bet ir iliustruoja savo fotografijomis.
Taigi, susitikimas su S. Paltanavičiumi buvo įdomus ir naudingas, sužavėjo mokinius. Tikimės, kad ir toliau bendrausime su žymiu gamtininku, nes jis renginio dalyviams padėjo ne tik pažinti gamtą, bet ir ją pamilti.
Vita Kasarauskienė, Šeduvos gimnazijos vyr. bibliotekininkė

Dalinkitės: