Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Lietuvos specialiosios olimpiados žirginio sporto čempionatas „Suvaldyk žirgą“ tradiciškai vyko Šeduvos gimnazijoje gegužės 31 dieną. Jame dalyvavo 10 komandų: iš Kazlų Rūdos, Raseinių, Kelmės, Panevėžio specialiųjų mokyklų, Rokiškio, Joniškio „Saulės“ pagrindinių mokyklų, Linkuvos ir Vilijampolės socialinės globos namų, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro bei Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus.

Įnešus Specialiosios Olimpiados vėliavą ir ugnį, gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas paskelbė čempionato atidarymą. Dalyvius ir svečius pasveikino Šeduvos seniūnas Justinas Pranys. Meninę programą parodė Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus šokėjai (vadovės Sandra Skromanienė, Neringa Švėgždienė), Linkuvos socialinės globos namų gyventojų kapela (vadovė Danutė Maižiuvienė).

Renginio vedėja Arnolda Šukienė pristatė su jaunaisiais raiteliais rungtyse dalyvaujančius žemaitukų veislės žirgus Topazą ir Karkasą (trenerė Jūratė Prikockienė) bei pavasarį gimusį naująjį mokomosios fermos gyventoją – poni veislės kumeliuką. Mažylis su mama kumele Ledi linksmai risnojo aptvare. Žvalgo vardu oficialiai pavadintas žirgelis buvo pamalonintas daržovių tortu.

Šeduvos gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas, ilgametis čempionato organizatorius Arūnas Bagdonas supažindino su teisėjais ir varžybų rungtimis. Dalyvių pasirodymai buvo vertinami  individualioje jojimo ir sportinėse rungtyse. Priklausomai nuo pasiruošimo lygio, komandos dalyvis galėjo joti savarankiškai, joti su pagalba vedant žirgą ar treneriui prilaikant raitelį.

Didelio žiūrovų palaikymo sulaukė komandinė sportinė rungtis – bulvių rinkimas į krepšį. I-ąją vietą užėmė Raseinių specialiosios mokyklos komanda.

Čempionato dalyviai apdovanoti Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto medaliais, komandoms įteikti Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus padėkos raštai, Šeduvos gimnazijos taurės ir saldūs prizai.

Renginio metu buvo organizuota akcija „NERŪKYSIU! Geriau cigaretę keisk į obuolį“, skirta Pasaulinės dienos be tabako minėjimui. Norintys turėjo galimybę dalyvauti sraigių lenktynėse, pasivaišinti bulvėmis su lupena ir rūgpieniu, žirnių koše.

 

Dalinkitės: