Šiemet Lietuva mini jau 30-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines. 1990-ųjų metų kovo 11 dieną Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos sprendimu iškilmingai atkurta nepriklausoma Lietuvos valstybė. Kuriant ją, nueitas ilgas ir prasmingas kelias, pareikalavęs daugybės visos Lietuvos gyventojų pastangų.
Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena –  viena svarbiausių švenčių šaliai ir visiems piliečiams. Tik šią dieną pasirašyto akto ir žmonių atkaklumo dėka galime džiaugtis tuo, kad šiandien esame laisvi ir nepriklausomi. Tai suteikia mums daugybę galimybių tobulėti, siekti tikslų ir skleisti idėjas ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje, tačiau ar jaučiamės už visa tai dėkingi, esame patriotiški, mylime Tėvynę ir vieni kitus. Ta proga Šeduvos gimnazijos bendruomenė  pagamino apie 2000 trispalvių atkurtos nepriklausomybės šventės simbolių – vėjo malūnėlių. Jie simboliškai skleidžia žinią apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Pilietinę akciją inicijavo neformaliojo švietimo organizatorė Dovilė Šerpetauskienė ir vyresnioji bibliotekininkė Vita Kasarauskienė.
Šia akcija mes parodėme, kad Kovo 11-ąją gali švęsti visi ir vieningai. „Vėjo malūnėlių pieva“ leido pajusti  tą nuotaiką, kuri prieš tris dešimtmečius žmonėms suteikė vilties ir tikėjimo. Šiandien mes irgi sakome – esame ir norime visada būti laisvi, ir kad vėjas nuolat suktų mūsų laisvės malūnėlių sparnus. Tegul pilietiškumas vienija skirtingus  laisva Lietuva besidžiaugiančius Šeduvos gimnazijos bendruomenės žmones ir suburia juos bendriems  darbams.
Vita Kasarauskienė, Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė