Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją.  Jos tikslas – įkvėpti skaitymo meilę ir atkreipti dėmesį į vaikų knygas. Nuo 1967 m. šią dieną kviečia minėti Tarptautinė vaikų ir jaunimo knygų taryba (IBBY). Lietuvoje Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama nuo 1993 m., o tai reiškia, kad šiemet ji minima jubiliejinį – 30-ąjį kartą! Neužmiršome ir mes įžymaus rašytojo H.K. Anderseno gimtadienio, jis buvo paminėtas kartu su Šeduvos gimnazijos pradinių klasių mokinukais. Bibliotekininkė vaikams pasakojo apie Tarptautinės vaikų knygos dienos atsiradimą, jos svarbą, kvietė dažniau lankytis bibliotekoje, kurioje kiekvienas gali rasti daug linksmų, šmaikščių, žaismingų, pamokančių knygų, sukurtų įvairių šalių rašytojų. Renginio metu buvo apdovanoti aktyviausi skaitymo skatinimo projekto „Su knyga į žinių šalį“ dalyviai: 2a klasės mokinė Kamilė Muzikevičiūtė, 3b klasės mokinys Ainius Guokas ir 4a klasės mokinė Amadėja Švagždytė. Bibliotekininkė padėkojo mokytojai Aušrai Poškienei ir visai 3b klasei – aktyviausiai projekto dalyvei, perskaičiusiai net 200 knygų. Renginio metu visus mokinius sveikino mokytoja Aistė Potapovienė ir 5-okai. Turėjome galimybę stebėti jų paruoštą spektaklį pagal Evelinos Daciūtės knygą „Laimė yra lapė“. Šios šventės pagrindinis tikslas – įkvėpti vaikams meilę knygai, daugiau dėmesio atkreipti į vaikų literatūrą. Renginį baigėme gražia V. Sarojano mintimi, kad „Kiekviena knyga gali padaryti gražesnį, jeigu ne visą žmogaus gyvenimą, tai bent jo dalelę.“

Vita Kasarauskienė,

Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė

Dalinkitės: