Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

,,Vaikų knyga – tai pagarba mažųjų didybei. Tai pasaulio sukūrimas vis iš naujo, toji žaismingai graži rimtybė, be kurios viskas, taip pat ir vaikų literatūra, tėra tuščias reikalas“,- taip Tarptautinės vaikų knygos dienos proga į jaunuosius skaitytojus kreipiasi  latvių rašytoja Inese Zandere.
Šia proga Šeduvos gimnazijos bibliotekoje vyko susitikimas su vaikų rašytoja Evelina Daciūte. Autorės knyga „Laimė yra lapė“ išrinkta 2017-ųjų Metų knyga vaikams, ji pateko tarp „Vagos“ knygynų tinklo populiariausių vaikų ir jaunimo literatūros kūrinių, atstovavo lietuvių vaikų literatūrai ką tik vykusioje Londono knygų mugėje. Susitikimas su kūrėja buvo labai šiltas ir triukšmingas.  Vaikai ne tik buvo perskaitę rašytojos parašytas knygas, bet ir visi vienu metu norėjo parodyti savo žinias. Todėl emocijų buvo daug. Rašytoja papasakojo mokiniams, kaip ji pradėjo rašyti vaikams istorijas, kaip gimė pirmoji knyga, kaip  jai sekėsi bendradarbiauti su dailininkėmis, pasidžiaugė, kad jas sieja nuoširdi draugystė. Vėliau  kūrėja pasidalino mintimis apie tai, kas jai yra laimė, ar sunku rašyti, ar turi mėgstamą vietą, kurioje kurti geriausia, kaip atsirado veikėjai gyvūnėliai, ar bus istorijų apie žmones, atsakė į daugelį vaikams rūpimų klausimų. Kai kurie mokiniai atsinešė iš namų  turimas Evelinos Daciūtės knygas, paprašė, kad autorė pasirašytų. Kaip šiltai jie spaudė prie savęs knygas, kurios su autografu tapo ypatingos.

Dalinkitės: