Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Vasario 11 dieną  8a klasės mokiniai per pirmą pamoką aktų salėje vykdė literatūrinį teismą – buvo teisiami Kazio Borutos romano „Baltaragio malūnas“ veikėjai Pinčukas ir Baltaragis. Mokiniams ankstesnėje pamokoje (prieš savaitę) buvo paskirti teismo dalyvių vaidmenys, pateiktas planas, pagal kurį reikėjo pasiruošti kaltinamąsias, ginamąsias kalbas, liudijimus, sudaryti nuosprendžio aktą. Per  literatūrinio teismo pamoką mokiniai ne tik persikūnijo į K. Borutos romano personažus, inscenizavo tam tikrus epizodus, bet ir mokėsi kritiškai vertinti perskaityto kūrinio probleminę situaciją, lavinosi sakytinės kalbos įgūdžius. Imituojamo teismo procesą aktyviai stebėjo žiūrovai – vertino jo dalyvių  gebėjimą argumentuotai ir įtikinamai ginti nuomonę, pateikė įžvalgų dėl kūrinio interpretacijos. Tokia teatralizuota pamoka vyko laikantis privalomo iškilmingumo.
Lietuvių kalbos mokytoja Diana Variakojienė

Dalinkitės: