Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Spalio 26 ir 27 dienomis 8b klasės mokiniai su 5a ir 5b klasėmis dalyvavo edukacinėse pamokose „Laumių dūzgės“. Rengimosi pamokoms tikslas buvo susipažinti su šiurpės žanru, pasirinktus kūrinius perskaityti ir paruošti teatralizuotą pristatymą.  8b klasės mokiniai, vieni persikūniję į laumes, kiti įgiję velnio ar vaiduoklio pavidalą, pasakojo ar skaitė šiurpias istorijas iš laumių, vėlių ir negyvėlių gyvenimo. Teatralizuotų pasakojimų klausėsi ir patys pasirodymuose dalyvavo 5a ir 5b klasių mokiniai. Pamokos vyko gimnazijos bibliotekoje, kurioje bibliotekininkė Vita Kasarauskienė sukūrė stilizuotą su barokiniais elementais vaiduoklių buveinę. Lietuvių kalbos mokytojos Aistė Potapovienė ir Diana Variakojienė supažindino mokinius su šiurpės žanru, kartu su jais aptarė tokių kūrinių vertę ir netgi naudą. Per pamokas mokiniai įgijo ne tik dalykinių žinių, bet ir ugdėsi kūrybiškumo bei bendradarbiavimo (aštuntokai padėjo penktokams atlikti „Laumių testą“) kompetencijas. Reflektuodami patirtį, įgytą per „Laumių dūzges“, mokiniai atskleidė savo emocijas (šiurpios istorijos jiems buvo visai nebaisios, netgi juokingos), žaismingai įsivertino išmokimą (pavyzdžiui, per pamoką išmoko skristi ant šluotos ar sužinojo savo ateitį).

Dalinkitės: