Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje lapkričio 24 dieną vyko Lietuvos mokyklų bendruomenių teorinė-praktinė konferencija ,,Ein saulelė aplink dangų”, skirta Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metams bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Konferencijos viešnios, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narės, visus sudomino gyvai pristatydamos skirtingų etnografinių regionų tautinius kostiumus.

Konferencijoje dalyvavo gausus būrys Šeduvos gimnazijos pradinukų: 3b klasės mokiniai Akvilė Guokaitė, Gerda Rabašauskaitė, Klaidas Guntulis, Elija Peleckytė ir Jokūbas Peleckis, kuriuos paruošė mokytoja Inga Rutkauskienė. Savo pranešimus pristatė ir 2a klasės mokiniai Augustas Šereiva, Gabrielė Norvilaitė ir Gabija Vencevičiūtė, paruošti mokytojos Daivos Mačiūnienės, 4b klasės mokinė Irina Holova, kuriai pasiruošti padėjo mokytoja Lina Paškevičienė, ir 1a klasės mokinė Enrika Vilkaitė, kurios mokytoja Ilona Kučienė.

Konferencija metu aktualizuotas lietuvių papročių, tradicijų vertingumas paskatino plėtoti domėjimąsi lietuvių etnine kultūra, būti aktyviais Lietuvos kūrėjais. Vaikų, tėvų, mokytojų dalyvavimas konferencijoje ir pasidalijimas gerąja patirtimi įrodė, kad Lietuvos mokyklų bendruomenės glaudžiai bendrauja ir bendradarbiauja.

Dalinkitės: