Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Šiais metais pilietinės iniciatyvos idėjos simboliu pasirinktas raktas. Pasirodo, jis, be savo tiesioginės paskirties, labai tinka atrakinti žmonių mintis, širdis, jausmus ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstantį kitą religiją. Kai kurie, būdami pakantūs, supratingi, draugiški, pagarbūs, ne visada tai parodo kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuris padėtų atskleisti šias savybes ir suteiktų galimybes jomis pasidalinti su kitais.
Įgyvendinant šią iniciatyvą, gimnazijos įėjimas buvo papuoštas didele širdimi, fojė sukurta instaliacija iš senų ir nereikalingų raktų, kuriuos rinko visa gimnazijos bendruomenė. Mokiniai, padedami klasių auklėtojų, ne tik rinko raktus, bet ir rašė ant jų žinomų žmonių bei savo mintis apie toleranciją. Pertraukų metu buvo žaidžiamas žaidimas ,,Surask antrą rakto pusę‘‘. Jį organizavo 6b ir 7 klasių mokiniai, kurie padėjo žaisti ne tik mokiniams, bet ir mokytojams. Ne mažiau visiems patiko ir žaidimas ,, 7 raktai‘‘. Jį žaidžiant reikėjo gerokai pajudėti ir surasti tekstus tolerancijos tema. Pirmasis 7 raktus surinko ir saldų prizą laimėjo 7 klasės mokinys Gerdas Brazys.
Nesvarbu, koks raktas – medinis, popierinis, metalinis – svarbiausia, kad jis būtų prasmingai naudojamas – IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ! Manau, kad renginio organizatoriai pasiekė savo tikslą –  visi supratome, jog tolerancija yra vienas pagrindinių žmoniškumo bruožų.
Vita Kasarauskienė, Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė

Dalinkitės: