Dvi mūsų gimnazijos iniciatyvos ,,Ilgiausia trispalvė“ ir ,,Šimtas žodžių Lietuvai“ buvo pastebėtos ir įvertintos projekto ,,Šimtmečio dovana Lietuvai“ organizatorių. 2017 metų gruodžio 5d. Lietuvos Respublikos vyriausybės kanceliarijoje gimnazijos atstovams buvo įteikta Lietuvos Respublikos vėliava. Šis apdovanojimas, pasitinkant Valstybės šimtmetį, paskatino surengti gimnazijoje Vėliavos pagerbimo šventę.
Vasario 12 dieną,  Šeduvos gimnazijos bendruomenė pradėjo šventinių renginių ciklą skirtą garbingai mūsų valstybės sukakčiai.  Integruota istorijos, muzikos, lietuvių kalbos pamoka prasidėjo nuotaikinga daina ,,Tu Lietuva, tu mana“.  Su didele pagarba ir begaliniu dėkingumu prisiminėme tautiečius, kurie savo gyvenimu liudijo begalinę Tėvynės meilę, kurie dėjo visas pastangas, kad galėtume gyventi nepriklausomoje savarankiškoje Lietuvoje. Sugiedojus tautišką giesmę, istorijos mokytoja Jolanta Sabutienė mokiniams priminė lietuviškos trispalvės atsiradimo istoriją, istorines peripetijas ją saugant okupacijų, karo ir pokario metu. Grojant gimnazijos orkestrui direktorius Laimutis Škleinikas iškilmingai įteikė vėliavas pradinių klasių, specialiojo ugdymo skyriaus ir 5-8 klasių  mokinių atstovams. Nuo šiol vėliavos kasdien stovės gimnazijos fojė.
Baigiantis pamokai gimnazijos fojė atidaryta fotosiena, skirta valstybės šimtmečiui, o gimnazijos direktorius ir bibliotekininkė Vita Kasarauskienė pradėjo projektą ,,Lietuvą mūsų lūpomis“.  Iš jų estafetę perėmė 5-7 klasių mokiniai. Visą savaitę projekto metu per pertraukas, visi gimnazijos bendruomenės nariai skaitys prozos ir poezijos tekstus apie Lietuvą. Tai dar viena mūsų šimtmečio dovana savo valstybei Lietuvai. Skaitydami gražiausius žodžius skirtus mūsų šaliai visi prisidedame prie sveikinimų valstybei, linkėdami jai ir jos žmonėms klestėjimo, supratingumo, kūrybiškumo, užsibrėžtų tikslų siekimo.   Aušra Mickutė, Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė