Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šiais mokslo metais Šeduvos gimnazijos biblioteka vykdė „eTwinning“ projektą „Love your library!“, kurio pagrindinis tikslas yra formuoti skaitymo įgūdžius naudojant šiuolaikines technologijas bei skatinti vaikų kūrybiškumą, patriotiškumą, žingeidumą, meilę gamtai, knygai, savo artimui. Projekto metu vyko netradicinės pamokos bibliotekoje, susitikimai su įdomiais žmonėmis, kūrybinės dirbtuvės, parodos skirtos įvairioms progoms, dalyviai ruošė meninę programą ir dalyvavo garsiniuose skaitymuose, įvairiose akcijose ir iniciatyvose. Mokiniai susipažino su  bibliotekininko profesija, informacijos paieškos galimybėmis, sustiprėjo jų motyvaciją skaityti ir lankytis bibliotekoje. Vaikai ypač susidomėjo virtualiu bendravimu.
Tai buvo pirmas gimnazijos bibliotekos projektas su partneriais iš Portugalijos, Ispanijos, Vokietijos, tad anglų kalba buvo žymiai sunkiau bendrauti planuojant, vykdant veiklas. Teko prašyti vyresnių klasių mokinių pagalbos, kas visiems išėjo į naudą, užsimezgė draugiškas ryšys su mokiniais, jie dažniau ėmė lankytis bibliotekoje. Į projektą įsijungė ir Lietuvos mokyklos, keletą bendrų veiklų vykdėme su kolegomis iš Obelių, Šilėnų. Bendradarbiavimas su kitais gimnazijos bendruomenės nariais ir partneriais yra svarbus dėl to, kad yra naudingas moksleiviams. Gimnazijos biblioteka yra erdvė, kurioje moksleiviai gali tobulinti savarankiško mokymosi įgūdžius, tapti kritiškais ir kūrybingais informacijos vartotojais. Neformaliai biblioteka gali būti estetinė, kultūrinė ir skatinanti aplinka, kurioje atliekamos įvairios užduotys.
Labai džiaugiuosi mokytojų Aušros Poškienės, Aušros Mickutės, Dovilės Šerpetauskienės indėliu renginių metu. Ypač glaudus bendradarbiavimas vyko su mokyklos administracija.  Dėkoju dailės mokytojai Gražinai Likpetrienei iš Radviliškio dailės mokyklos už skirtą laiką konsultuojant.
Visi kartu nuveikėme labai daug. Projektas „Love your library!“ man tapo tarsi tarptautinis virtualus skaitytojų klubas. Mokiniams projektinės veiklos suteikė daug džiaugsmo, jie labai noriai dalyvavo iniciatyvose, tokiu būdu įtvirtindami skaitymo įgūdžius. Rezultatas yra sukurtos parodos, plakatai, nuotraukų galerija, susitikimai, akcijos, kūrybinės dirbtuvės, filmai, metodinių iniciatyvų kolekcija, taip pat įtvirtinti skaitymo įgūdžiai, nauja bendravimo patirtis su kitomis Lietuvos ir užsienio įstaigomis. Man geriausias rezultatas – nauji skaitytojai bibliotekoje ir skaitmenizuotas informacijos pateikimas. Noriu kad moderni ir inovatyvi biblioteka pritrauktų kuo daugiau knygos mylėtojų. Su projekto rezultatais galite susipažinti internetiname puslapyje https://twinspace.etwinning.net/49684

Dalinkitės: