Birželio 2 d. aš ir mano visa devinta klasė dalyvavome virtualiame projekte „Privalomoji ir rekomenduojamoji literatūra“, kurį organizavo Šiaulių Povilo Višinskio biblioteka. Pirmoje renginio dalyje bendravome su aktore Monika Šaltyte. Kartu su ja gilinomės į Oskaro Vaildo romane „Doriano Grėjaus portretas“ keliamas problemas, aiškinomės veikėjų elgesio motyvus, reflektavome savo įžvalgas. Peržiūrėję vaizdo spektaklio pagal romaną „Doriano Grėjaus portretas“ veikėjos Sibilės savižudybės sceną, diskutavome apie tai, kas priverčia žmogų pasitraukti iš gyvenimo: aiškinomės, kas privedė Sibilę prie tokio sprendimo ir kaip viskas būtų pasikeitę, jei mergina būtų turėjusi supratingą mamą. Antroje projekto dalyje kalbėjome apie privalomąją ir rekomenduojamąją literatūrą, kodėl ji svarbi ir kam ji reikalinga. Tai padėjo geriau suprasti, kodėl mes skaitome kai kurias knygas, nors jos ir yra parašytos labai seniai. Taip pat visiems labai patiko kūrybinė užduotis – parengti trumpą nurodytos knygos pristatymą, kurio tikslas paskatinti draugus perskaityti siūlomą knygą. Buvo labai smagu ieškoti informacijos apie knygas – Homero „Odisėją“, V. Goldingo „Musių valdovą“, J. Grušo „Meilę, džiazą ir velnią“, O. Vaildo „Doriano Grėjaus portretą“ , Žemaitės „Marčią“ ir kt. – ir surinktas žinias pateikti bendraklasiams. Iš visų pristatytų knygų mane labiausiai sudomino Homero „Odisėja“, nes paskatino domėtis antikine literatūra ir sužinoti daugiau apie senovės Graikiją. Taigi, šis projektas mums patiko, nes padėjo daugiau sužinoti apie mokykloje skaitomą literatūrą ir pastūmėjo naujų pomėgių link.

I klasės mokinė Viktorija Matėliūnaitė