Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Projektas „Langas į gamtą“, kurį finansuoja  Radviliškio savivaldybės administracija, gimnazija ir rėmėjai, Specialiojo ugdymo skyriuje įgyvendinamas trečius metus. Tikslas – ugdyti specialiųjų poreikių mokinių aplinkosauginį aktyvumą, norą dalyvauti aplinkos pažinimo, saugojimo,  gamtos puoselėjimo iniciatyvose.

Pavasarį organizuota  integruota savaitė „Švarus vanduo – gyvybės šaltinis“, kurios  metu mokiniai pagilino žinias apie vandens naudą gyvajai gamtai, supratimą kaip svarbu jį taupyti, išsaugoti neužterštą ateinančioms kartoms. Mokiniai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje į UAB „Radviliškio vanduo“, lankėsi nuotekų valymo įmonėje, Radviliškio miesto vandenvietėje.

Baigiantis mokslo metams, gegužės 25 dieną, kartu su klasės auklėtojais mokiniai lankėsi Tytuvėnų regioniniame parke, susipažino su Lankytojų centro ir Miško ekspozicijomis, nuo apžvalgos bokšto grožėjosi nepakartojamu kraštovaizdžiu.

Rugsėjo mėnesį tęsėsi projekte numatyti darbai. Mokiniams organizuota edukacinė išvyka į Šiaulius. ŠU Botanikos sode jie  dalyvavo pažintinėje ir edukacinėje veikloje, lankėsi jaunųjų gamtininkų centre įsikūrusiame „Katinų muziejuje“.

Spalio mėnesį gimnazijoje ŠU Botanikos sodo specialistai vedė mokymus apie aplinkos formavimą, vejų įrengimą, davė praktinių patarimų kaip tobulinti žaliųjų edukacinių erdvių kūrimą.

Visus metus, esant palankioms oro sąlygoms, padedami pedagogų mokiniai atliko aplinkos tvarkymo darbus, sodino ir prižiūrėjo augalus, grėbė medžių lapus. Projekto „Langas į gamtą“ metu vykdomi renginiai ir veiklos tinkamai sutvarkytoje aplinkoje, poilsio ir lauko pramogų erdvėje padėjo mokiniams ugdytis jiems ir visuomenei svarbias kompetencijas.

Dalinkitės: