Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Praėjusį penktadienį, balandžio 26 d., į Šeduvos gimnaziją švęsti meilės šventę prancūziškomis dainomis susirinko solistai ir grupės, ansambliai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių: Kauno, Klaipėdos, Linkuvos, Neringos, Pakruojo, Panevėžio, Radviliškio, Šiaulių, Ukmergės, Vilniaus progimnazijų ir gimnazijų ir, žinoma,  Šeduvos gimnazijos. Festivalį atidarė „Vaivorykštės“ šokėjos ir mažoji Viltė Virbičianskaitė, atvykusi iš Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos, padovanojusi festivalio dalyviams ir svečiams dainą „Quatre petits poissons“. Frankofoniškų dainų festivalio „L‘Amour change le monde!“ I-ojo turo metu dalyviai pristatė savo dainas, už kurias balsavo Lietuvos mokyklos, kuriose mokoma prancūzų kalbos. Klaipėdos  „Ąžuolyno“ gimnazijos solistės Stelos Urbonaitės atliekama Pomme daina „Sans toi“ sulaukė didžiausio dėmesio, surinko daugiausia balsų ir  Šeduvoje buvo apdovanota „Publikos simpatijos“ nominacija ir prizu. II-ame ture dainos buvo atliekamos Šeduvos gimnazijos scenoje, vertinamos ir apdovanotos Prancūzų instituto, Šeduvos gimnazijos, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus, Kanados ambasados padėkomis ir įsteigtais prizais. O dainas vertino ir prizines vietas skyrė kompetentinga komisija – tai Prancūzų instituto Lietuvoje kalbos ir švietimo programos vadovė Olga Peleckienė, Pauline Breton, instituto praktikantė, ir Inga Petrauskienė, Radviliškio muzikos mokyklos solfedžio ir choro mokytoja ekspertė.5-8 klasių solistų kategorijoje I-ą vietą laimėjo Paulius Jakelaitis iš KTU inžinerijos licėjaus. II-oji vieta skirta Marijai Mėtai Barzelytei už Mentissa dainą „Et bam“. III-ąją vietą komisija skyrė Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos solistei Gintarei Andrijauskaitei, kuri atliko grupės ZAZ dainą „Eblouie par la nuit“.5-8 klasių grupių kategorijoje I-oji vieta skirta Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos 6 alfa klasės grupei, kuri atliko dainą „La vie c‘est comme un jardin“. II-ąją vietą užėmė Šeduvos gimnazijos 6 klasių grupė „TIK šešTOKai“ su Keen‘V daina „Outété“, o III-oji vieta atiteko Ukmergės „Šilo“ progimnazijos kvintetui už Indila dainą „Dernière danse“.I-IV klasių solistų kategorijoje I-oji vieta skirta dainai „Oblivion“, kurią festivaliui dovanojo solistė iš Vilniaus Pilaitės gimnazijos Elija Mendžinskaitė su pritariančiuoju Tango kvintetu.  II-oji vieta atiteko Stelai Urbonaitei, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos solistei, kuri atliko Pomme dainą „Sans toi“. Ir III-ąją vietą užėmė Radviliškio „Lizdeikos“ gimnazijos solistė Ona Gehin su France Gall daina „Résiste“.I-IV klasių grupių kategorijoje I-III vietas pasidalino Vilniaus licėjaus kvartetas su daina „Le temps de l‘amour“ (Françoise Hardy), Vilniaus Simono Daukanto tercetas už dainą „Si t‘étais là“ (Louane) ir Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos vokalinis-instrumentinis ansamblis su daina „Ensemble“ (Les Frangines).Grand Prix į Vilnių išsivežė Jono Basanavičiaus gimnazijos solistė Elzė Kazlauskaitė ir grupė, atlikusi Hubert Giraud ir Jean Dréjac dainą „Sous le ciel de Paris“.Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacijos tarybos kartu su Kanados ambasada padėką už dainos „Voilà“ atlikimą skyrė Ukmergės „Šilo“ progimnazijos solistei Airinei Zigmantaitytei.

Festivalis „Meilė keičia pasaulį!“ baigėsi su pažadu čia vėl sugrįžti kitąmet… 😊

Dalinkitės: