Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Vykdant tęstinį aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtos vaikai“ kasmet gimnazijos specialiųjų lavinamųjų klasių mokiniams organizuojamos pažintinės ekskursijos į Lietuvos regioninius parkus. Jau aplankyti Anykščių, Biržų, Tytuvėnų regioniniai parkai, jų lankytojų centrai, gamtos ir kultūros paveldo objektai. Rugsėjo 16 dieną mokiniai su mokytojais, jų padėjėjais vyko į pažintinę ekskursiją po Žagarės regioninį parką. 

Pirmas sustojimas – grafo Naryškino dvaro rūmai. Čia įsikūręs parko lankytojų centras. Šeduvius maloniai pasitikusi darbuotoja supažindino su veikiančiomis ekspozicijomis. Ji papasakojo apie dvarą, čia gyvenusius žmones, jų gyvenimo būdą, vietos amatus, parko gamtos lobius, vyšnių festivalio tradiciją.

Pasigrožėję dvaro parku visi susėdo į autobusą. Kitas sustojimas – Švėtės upės užtvanka. Daugiau kaip prieš 100 metų šioje vietoje buvo natūralus krioklys, kuris susidarė po paskutinio ledynmečio atsiradus žemės plutos lūžiui. Tarpukario metu čia buvo vandens malūnas. Sovietmečiu pastatyta nauja betoninė užtvanka, kurią dėl išvaizdos žagariečiai vadina ,,bliūdu”. Važiuodami autobusu mokiniai klausėsi gidės pasakojimo apie Žagarės miesto istorinius pastatus ir smalsiai žvalgėsi pro langus. Dėmesio sulaukė puodų namas.

Trečias sustojimas – Žagarės atodanga. Joje aiškiai matyti dolomitų su gipso priemaišomis klodai. Žagarės dolomitas – tai maždaug prieš 360 milijonų metų seklioje jūroje susidariusios uolienos.

Paskutinis sustojimas – Žagarės ozas. Tai ilgas, siauras kalvagūbris, aplink kurį plyti lygumos. Vaizdingiausioje ozo dalyje dunkso Žvelgaičio piliakalnis. Nuo čia pastatytos, voru vadinamos regyklos atsiveria nuostabus kraštovaizdis.

Gražiai prižiūrimoje poilsiavietėje „Prie pušyno“ mokiniai padėkojo ekskursijos metu juos lydėjusiai Žagarės regioninio parko darbuotojai. Papietavę ir pasidžiaugę saulėta rudens gamta, šiek tiek pavargę, bet pilni įspūdžių mokiniai rinkosi į autobusą. Laukė linksma kelionė į namus…

 

Dalinkitės: