Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Sausio 23-24 d. Šeduvos gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Žemėlapis – mano draugas“, kuriuos vedė kartografė Jovita Žemaitienė. Ji, kartu su mokiniais, aptarė kas yra gaublys, žemėlapis, koordinatės, mastelis. Išaiškino kam ir kaip kuriami žemėlapiai, supažindino su žemėlapio pagrindinėmis dalimis. Vaikai pamatė ir patyrinėjo įvairius Pasaulio ir Lietuvos žemėlapius, taip pat susipažino su aklųjų žemėlapiu, Europos mitinių būtybių bei inžineriniu topografiniu žemėlapiais. Per edukaciją kartografė paaiškino vaikams, kaip žmonės orientavosi, keliavo senovėje, kokie buvo jų žemėlapiai, kam reikalingos koordinatės, kaip žemės rutulys nugula į popieriaus lapą. Taip pat mokiniai praktiškai analizavo žemėlapių detalumą, vertino atstumus, tyrinėjo sutartinius ženklus.

Dalinkitės: