Laikinumas ir kaita yra svarbiausia žinia, kurią perduoda gamtą atspindintis žemės menas. Žmogaus ir gamtos santykį išreiškiantis menas primena, kaip svarbu pasimėgauti akimirka, moko pajusti jos išskirtinumą, praplėsti meno ribas, ugdyti ekologinį sąmoningumą, kritikuoti vartojimo kultūrą. Žemės meno kūrybinius darbus mokiniai kūrė gamtoje iš čia pat randamų medžiagų: sausuolių, gėlių, lapų, akmenų, smėlio, kankorėžių.

Nors šie kūriniai ir gražūs, tačiau trumpalaikiai. Čia pat, gamtoje, jie ir eksponuojami.

• Centrinis ornamentas (6 klasės mokiniai) Tyrinėdami gamtos formas, jas stebėdami mokiniai prisirinko gamtinės medžiagos ir pagal sugalvotą eskizą dėliojo centrinį ornamentą. Ornamente reikėjo perteikti simetriškumą, ritmą, spalvinę dermę.
  • Drugelis (5 klasės mokiniai) Iš surinktų augalų sudėlioti drugelį, kuris turi būti simetriškas.
  • Portretas (5 klasės mokiniai) Iš surinktų augalų sudėlioti portretą. Veidą galima nupiešti, o plaukus sudėlioti iš augalų, sukurti įdomią ir originalią šukuoseną.

Kurdami žemės meno kūrinius mokiniai suprato esminius žemės meno principus ir patys galėjo juos išbandyti. Pakanka mylėti savo žemę ir jausti simpatijas ekologijai. Viskas, kas natūralu, negali būti negražu.