Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Birželio 14 dieną mokytojos Sandra Skirpstienė ir Neringa Švėgždienė 9-10 specialiųjų klasių mokiniams vedė integruotą istorijos ir gydomosios kūno kultūros pamoką „Lietuvių tremtis į Sibirą“. Šią dieną prieš 80 metų lietuviai masiškai buvo areštuojami enkavedistų ir krovininių traukinių vagonuose tremiami į Sibirą. Prisimindami skaudžius mūsų tautai įvykius mokiniai su šiaurietiškomis lazdomis keliavo į Šeduvos geležinkelio stotį.

Čia klausėsi mokytojų pasakojimo apie istorinius įvykius 1941-1952 metais. Sovietams okupavus Lietuvą iš šalies ištremta apie 130 tūkst. žmonių. Daug lietuvių žuvo kelionėje ar neišgyveno sunkiai dirbdami šaltos aplinkos sąlygomis. Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko: Tėvynės, namų, artimųjų, laisvės ir galimybės rinktis. Tačiau svajones, viltį turėjo ir tvirtai saugojo savo širdyje. Su mokiniais kalbėta apie didžiausias vertybes – tiesą, tėvynės meilę, kurios visada bus mūsų tautos tvirtybės pagrindas. Mokiniai prie paminklo, skirto Lietuvos tremtinių atminimui, uždegė žvakutes ir aukas pagerbė tylos minute.

Dalinkitės: