Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Balandžio 24 d. Šeduvos gimnazijoje lankėsi prevencinės veiklos konsultantas Darius Joneikis. 5, 6, 7 klasių mokiniams jis pasakojo apie psichotropinių medžiagų poveikį jaunam organizmui. Remdamasis pavyzdžiais iš asmeninio gyvenimo, lektorius skatino mokinius kritiškai mąstyti, suprasti, kad rūkymas – tai labai pavojingas ir priklausomybę sukeliantis veiksnys. Svečias mokiniams pasakojo apie elektroninių cigarečių vartojimo pasekmes ir naujas rinkoje plintančias psichoaktyviąsias medžiagas. Demonstravo indą su dervomis, liekančiomis rūkančio žmogaus plaučiuose, ketvirtos stadijos ryklės vėžiu sergančio žmogaus imitacinę burną. Pristatė prevencines priemones: neblaivumo ir narkotikų apsvaigimo akinius, sąlyčio su narkotinėmis medžiagomis testus ir kt. Susitikimo pabaigoje lektorius Darius Joneikis priminė, kad elektroninės cigaretės ir jų užpildai yra draudžiami nepilnamečiams ir pavojingi, mokiniai buvo skatinami susimąstyti apie asmeninę atsakomybę už savo sveikatą ir teisingą pasirinkimą. Veikla vykdoma iš Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonės – sveikatai žalingos elgsenos prevencija.

Dalinkitės: