Lapkričio 28 dieną Šeduvos gimnazijoje lankėsi buvusi mokinė, knygų iš švedų kalbos vertėja Roberta Gilytė. Švedų kalba – viena iš šiaurės germanų šeimos kalbų, galutinai susiformavusi tik XX amžiaus pabaigoje. Ji turi panašumų su norvegų bei danų. Pagal gyventojų skaičių švedų kalba yra plačiausiai vartojama Skandinavijos šalių kalba. Tai valstybinė Švedijos kalba. Švedijos vaikų literatūra lietuvių skaitytojams nėra svetima. Turbūt sunkiai rastume žmogų, nežinantį Pepės Ilgakojinės ar Karlsono, kuris gyvena ant stogo, – vienos žymiausių vaikų literatūros rašytojų pasaulyje – švedės Astridos Lindgren sukurtų veikėjų.Susitikimo metu 6-okai atliko įvairias užduotis. Mokėsi švedų kalbos žodžių, klausėsi skaitomo teksto švedų kalba ir patys bandė sudėlioti Švedų rašytojos Astridos Lindgren parašytą tekstą eilės tvarka. Taip pat mokiniai sužinojo kiek raidžių turi švedų abėcėlė, koks sunkus ir įdomus vertėjo darbas ir ką reikia mokėti dirbant šį darbą.

Vita Kasarauskienė,

Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė