Skaitymas yra vienas iš įgūdžių, kurį vaikai išmoksta dar vaikystėje ir naudoja visą gyvenimą. Tai ne tik padeda orientuotis aplinkoje, perskaityti svarbią informaciją, bet ir skatina mokytis, ugdyti vaizduotę, gerinti atmintį ir kūrybinį mąstymą. Šeduvos gimnazijos bibliotekoje balandžio 17d. vyko renginys, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Šios šventės pagrindinis tikslas – įkvėpti meilę knygai, daugiau dėmesio atkreipti į vaikų literatūrą. Šiai šventei labai atsakingai ruošėsi 5-6 klasių mokiniai. Vaikai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Aiste Potapoviene sukūrė puikią rašytojos Evelinos Daciūtės knygelės „Drambliai ėjo į svečius“ inscenizaciją. Susirinkusieji į šventę buvo džiugiai nusiteikę, nes jiems labai patiko žiūrėti pasirodymą. Kaip ir kiekvienais metais renginio metu buvo apdovanoti aktyviausi skaitymo skatinimo projekto „Su knyga į žinių šalį“ dalyviai. Šiais metais aktyviausiai skaitančia tapo 2a klasė, vadovaujama mokytojos Vaidos Čepienės. Pačia aktyviausia projekto dalyve tapo 2a klasės mokinė Austėja Čepauskaitė. Visi laimėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir naujomis knygomis. Skatinant vaiką skaityti, svarbu palaikyti teigiamą požiūrį. Vaikui turi būti leidžiama atrasti savo kelią į literatūros pasaulį. Skaitymas gali būti ne tik nuostabi pramoga, bet ir priemonė, padedanti vaikams tapti išmintingais, empatiškais ir kūrybingais asmenimis.

Vita Kasarauskienė, Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė