Užgavėnės – žiemos palydų šventė. Dar XX a. pradžioje Užgavėnes Lietuvoje šventė tris dienas: sekmadienį, pirmadienį ir antradienį, vėliau – tik antradienį, 46 – tą dieną prieš Velykas. Ši šventė ne tik žiemai išvaryti, kuo greičiau pavasariui prišaukti, bet ir įvairiausioms negandoms, nelaimėms, ligoms, susikaupusioms per metus, išguiti. Vasario 13 dieną Užgavėnės triukšmingai paminėtos mūsų mokykloje, kur  neapsieita be Morės, Lašinio ir Kanapinio kovos, įvairių persirengėlių, šokių ir žaidimų, ratelių ir, aišku, blynų. Elgetos, čigonai, žydai, daktarai, velniai ir raganos rinkosi į mokyklos kiemą, kur dainavo dainas, šoko, sukosi rateliuose, garsiai skandavo ir varė žiemą iš kiemo. Šventės pabaigoje dalyviai, sukeldami daug triukšmo, sudegino žiemos simbolį Morę.