Šių metų spalio 27 dieną penktos klasės mokiniai su auklėtoja Aurelija Šaučiūniene ir istorijos mokytoja Inga Dryžaite važiavo į Vilnių. Vilniaus katedros požemiuose vyko edukacinė pamoka ,,Tamsieji požemių labirintai“. Požemiai – paslaptinga vieta, tačiau visi pojūčiai dar labiau paaštrėja užgesus šviesai. Būtent į tokius tamsoje skendinčius požemius leidosi pirmieji tyrinėtojai.

Tyrinėtojais tapome ir mes. Keliavome tamsiais požemių labirintais pasišviesdami žibintuvėliais, atlikome užduotis ir, klausydami gido, tyrinėjome požemių paslaptis. Susipažinome su katedros požemiuose palaidotais Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusiais asmenimis, kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija, laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais. Kartu su gidu nusileidę į katedros požemius, pamatėme kriptas, karalių mauzoliejų. Po to keliavome į Valdovų rūmus, kur vyko edukacinė pamoka ,,Gediminaičių dinastija: giminės medis ir giminystės ryšiai“. Susipažinome su Gediminaičių genealogija, išsiaiškinome Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų seką bei giminystės ryšius, sužinojome, kaip valdovai planuodavo savo vaikų santuokas, kaip rengdavo piršlybų ir vestuvių ceremonijas. Kelionę po Vilnių tęsėme toliau aplankydami Gedimino pilį. Pavargę, tačiau laimingi ir kupini įspūdžių grįžome namo.