Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šių metų kovo 15 dieną penktos klasės mokiniai   susirinko į gimnazijos biblioteką, kur  vyko edukacinė pamoka, skirta lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiui bei Knygnešio dienai paminėti. Pamoką bibliotekoje pradėjo istorijos mokytoja Inga Dryžaitė. Ji supažindino mokinius su nedidele mūsų tautos istorijos atkarpėle – spaudos draudimu, knygnešių, slaptųjų mokyklų veikla bei tautos kova už gimtąjį žodį ir raštą.

Šios kovos simboliu tapo knygnešiai. Jie Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį,  nes lietuvių kalbos draudimo metais platino lietuviškas knygas. Knygnešystė – autentiškas mūsų tėvynės reiškinys, kuris vyko tik pas mus, Lietuvoje, ir kurio daugiau niekur pasaulyje neaptinkame. Jis padėjo mums išlaikyti kalbą, raštą, galiausia, atgauti ir valstybingumą. Bibliotekos vedėja Vita Kasarauskienė pristatė  bibliotekoje parengtą parodą, skirtą  Knygnešio dienai paminėti. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo apie ypatingą knygnešį – knygnešių karalių  Jurgį Bielinį.  O kovo 16 – osios diena pasirinkta įamžinti Knygnešio dieną todėl, kad tądien gimė šis legendinis knygnešys. Bibliotekos vedėja paskatino mokinius skaityti lietuviškas knygas, domėtis savo krašto istorija, puoselėti lietuvių kalbą, papročius ir tradicijas. Mokiniams susipažinus su Spaudos draudimo laikotarpiu, istorijos mokytoja Inga Dryžaitė organizavo viktoriną ,, Knygnešių keliais‘‘. Mokiniai susiskirstė grupėmis ir atliko jiems parengtas užduotis. Didelis iššūkis mokiniams buvo perskaityti lietuvišką tekstą rusiškais rašmenimis – graždanką, išspręsti kryžiažodį, atpažinti nuotraukose pavaizduotas asmenybes ir greitai atsakyti į pateiktus klausimus. Pamokos pabaigoje visi mokiniai įniko į testų sprendimus, kuriuos paruošė bibliotekos vedėja. Ji mokiniams pasiūlė  pažaisti kompiuterinį žaidimą ,, Knygnešiai ir žandarai‘‘. Pamokoje dalyvavo ir klasės auklėtoja Aurelija Šaučiūnienė, kuri domėjosi auklėtinių veikla pamokos metu.

Vyresnioji istorijos mokytoja Inga Dryžaitė

Dalinkitės: