Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Birželio 11 dieną Šeduvos gimnazijos 5 a, b   klasių mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojos Ingos Dryžaitės, klasių auklėtojų Salomėjos Krencienės ir Rūtos Šablevičienės,  išvyko į edukacinę istorijos pamoką ,,Partizaninis pasipriešinimas Lietuvoje‘‘. Pamoka vyko S. Mikniaus sodyboje įrengtame Prisikėlimo apygardos štabo bunkeryje, kur 1949 m. vasario 16 d. buvo pasirašyta legendinė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) deklaracija. 2010 m. lapkričio 22 d. Minaičių kaime buvo iškilmingai atidengtas skulptoriaus Jono Jagėlos paminklas LLKS Deklaracijai ir jos signatarams atminti. 2012 m. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras klėtyje įrengė ekspoziciją „Atiduok Tėvynei, ką privalai“. Pamoką pradėjo ir prisiminimais apie jų kieme apsistojusius ir bunkerį įsirengusius partizanus, kurie kovojo už Lietuvos laisvę, pasidalijo sodybos šeimininkė Julijona Mikniūtė – Petrėtienė. Tai, ką pasakojo sodybos šeimininkė, buvo neįtikėtina, tačiau realu, nes ji pati buvo tų įvykių dalyvė. Mokytoja trumpai priminė apie vykusią okupaciją Lietuvoje ir partizaninį karą, apie šį karą draugams papasakojo ir namuose užduotis atlikę mokiniai. Pamokos pabaigoje mokiniai dirbo grupėse, remdamiesi bunkeryje įrengta ekspozicija, mokytojos, draugų pasakojimais ir sodybos šeimininkės prisiminimais  atliko įvairias užduotis. Manome, jog mokiniai praplėtė akiratį, daugiau sužinojo apie partizaninę kovą, turėjo progos pabendrauti su gyvais liudininkais, pasisėmė patirties, gebėjimų kurti, suvokti istorinius įvykius ne vien iš vadovėlio. Mokiniai sužinojo, jog partizaninė kova – tai Lietuvos netekčių ir kovos istorija, kuri tęsėsi daugiau kaip dešimtmetį, nusinešusi daug šviesių asmenybių, išsilavinusių žmonių.
Savo kelionę istorijos labirintais baigėme užkopę į Šiaulės kalną (Kudinų piliakalnį) ir  21 metro aukščio Šiaulės kalno apžvalgos bokštą.

Dalinkitės: