Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Tęsiamas Švietimo ir mokslo ministerijos finansuojamo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ įgyvendinimas. Spalio 24 d. į Vilnių, Lietuvos Edukologijos Universiteto oranžeriją, vyko Šeduvos gimnazijos 2-3 pradinių klasių 25 mokiniai, lydimi mokytojų V. Čepienės ir A. Poškienės. Mokiniai dalyvavo gamtinės – ekologinės krypties edukacinėje programoje „Tropiniai ir subtropiniai augalai“. Programos tikslas – pažinti tropinio, subtropinio klimato juostos augalus, žinoti jų svarbą žmogui, mokėti prižiūrėti ir auginti subtropinio, tropinio klimato augalus, skatinti domėtis ir mylėti gamtą. Lektorė vyresnioji botanikė mgr. Teresė Jokšienė pažymėjo, kad tropinio, subtropinio klimato juostos augalai yra mažai kam pažįstami, dažniausiai tik iš nuotraukų, tačiau yra labai įdomūs savo sandara. Lietuvos Edukologijos universiteto Oranžerijoje auginama per 520 augalų, priklausančių 90 šeimų. Mokiniai gyvai susipažino su oranžerijoje augančiais augalais, išgirdo apie jų reikšmę žmogui, medicinai ir pramonei, suprato, kodėl pasaulyje augantys egzotiniai augalai neauga natūraliai Lietuvos klimato sąlygomis ir kuo jie skiriasi nuo mūsų šalies augalų. Mokiniai galėjo kiekvieną augalą paliesti, pasisemti jų energijos, pauostyti. Vyko tropinio vaisiaus  avokado  degustacija. Neišdildomą įspūdį mokiniams paliko didžiausias žinomas žolinis augalas – bananas. Ši programa buvo unikali galimybė pažinti tropinę, subtropinę augmeniją visais pojūčiais: klausa, lytėjimu, uosle ir skoniu. Mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų, apipylė lektorę klausimais, dalinosi savo pastebėjimais ir mintimis.

Dalinkitės: