Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Kovo 27 dieną Šeduvos gimnazijos muziejaus iniciatyva buvo suorganizuota graži šventė gimnazijos muziejaus įkūrėjo, kraštotyrininko, mokytojo Antano Bukausko 90-ųjų metinių minėjimas. Šventėje dalyvavo mokytojo artimieji – Nijolė Bukauskaitė–Sušinskienė ir jos vyras Saulius Sušinskas –, buvę kolegos, Šeduvos gimnazijos mokytojai, savivaldybės paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjas Vytautas Simelis, buvęs Šeduvos miesto seniūnas Kostas Dočkus, muziejininkė Rugilė Pangonytė, kraštotyrininkas Vidmantas Vingelis ir būrys 5–8 klasių mokinių, aktyviai dalyvaujančių ilgalaikiame projekte „Mano krašto istorijos“.

 Renginyje buvo prisiminti svarbiausi mokytojo gyvenimo momentai, jo pomėgiai ir svarbiausi darbai. Mokiniai atidžiai klausėsi muziejaus įkūrėjo dukters Nijolės Sušinskienės, kuri ragino kiekviename pastebėti geruosius žmogaus bruožus, skatino plačiau žvelgti pasaulį ir fiksuoti savo įspūdžius. Buvo įdomu klausyti, kaip tai darė jos tėtis, viską užrašydamas dienoraštyje. Nijolė Bukauskaitė – Sušinskienė perskaitė ne vieną įrašą, kuris paskatino kiekvieną susimąstyti, kiek daug gali nuveikti vienas žmogus. Į renginį susirinkusieji nepažinoję mokytojo turėjo unikalią galimybę – pirmą kartą pamatyti ir išgirsti muziejaus įkūrėją filme, kurį gimnazijos muziejui padovanojo jo duktė. Šventėje dovanų netruko – gimnazijai pasitinkant 100-metį (2019) buvo padovanota dokumento kopija, kurioje yra leidimas Šeduvoje steigti mokyklą. Tai Donatos Bukauskienės dovana, kuria muziejui saugoti perdavė dukra Nijolė Sušinskienė.

Džiugu, kad mokytojo pradėtus darbus pratęsia mūsų gimnazijos mokiniai. Jau antrus metus mokykloje vyksta kraštotyros konferencijos organizuojamos mokytojos Virginijos Diržinauskienės „Mano krašto istorijos“, kuriose mokiniai pristato savo surinktą medžiagą apie garsius Šeduvos krašto žmones – muzikantus, tautodailininkus, laisvės gynėjus.

Po renginio visi dar kartą aplankė atnaujintas gimnazijos muziejaus ekspozicijas, prie kavos puodelio prisiminė mokytoją, dalinosi mintimis, kaip praeities istoriją prikelti ir ja sudominti šeduvius.

Dalinkitės: