Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Šeduvos gimnazijoje vyko integruotos 1a ir 5a (mokytojos Inga Rutkauskienė, Inga Hokušienė), 1b ir 6ab (mokytojos Juta Savickienė, Inga Hokušienė) technologijų pamokos „Margutis kitaip“, kurių metu mokiniai turėjo su vienodomis, lazeriu išpjautomis ir pasirinkta spalva nudažytomis kiaušinio formomis, varstydami per esančias kiaurymes siūlus, sukurti ornamentą. Pirmokai susipažino su tekstilės darbo įrankiais: adata ir vąšeliu, kuriais naudojosi pertempdami siūlą per formą. Jiems aktyviai padėjo vyresnieji mokiniai: patarinėjo parenkant siūlų koloritą, derinant jų storį ar sprendžiant kitus techninius nesklandumus. Vyresnieji mokiniai, jau įgiję įgūdį atlikti panašią užduotį, konsultavo mažesniuosius (2 pirmokai ir 1 penktokas ar šeštokas). Pradinukams puikiai pavyko atlikti užduotį. Per dvi pamokas buvo sukurta originalių margučio ornamentų, kurie atskleidžia pradedančių kūrėjų galimybes. Sukurti darbai papuoš jaunųjų kūrėjų klasės ar namų erdves ir bus prisiminimas apie bendras veiklas. Asistuodami pirmokams vyresnieji mokiniai įtvirtino dalykines žinias, tobulino bendravimo, pagalbos teikimo, kūrybiškumo kompetencijas. Pamokų pabaigoje mokiniai teigiamai įvertino tokį darbo metodą.

Technologijų mokytoja Inga Hokušienė

Dalinkitės: