Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Kovo 20 dieną Šeduvos gimnazijos 8b klasės mokiniai su mokytojomis  Aušra Mickute ir Egita Braziene dalyvavo integruotose ekologinio ugdymo pamokose.  Išvyką pradėjome chemijos pamoka Kėdainių chemijos gamykloje ,,Lifosa“. Gamyklos muziejuje prie įspūdingo maketo moksleiviai buvo supažindinti su fosforo trąšų gamybos procesu. Jiems buvo paaiškinta kokios žaliavos naudojamos gamybos procese, kokios cheminės reakcijos vyksta gamybos metu, kur dedamos gamybos atliekos. Ypač daug dėmesio gidas skyrė pasakojimui apie trąšų gamybos saugumą, nes gamyboje yra naudojama sprogi toksiška medžiaga amoniakas. Moksleiviai sužinojo apie trąšų eksportą, gamyklos darbuotojų darbo sąlygas, kokių profesijų žmonės dirba gamykloje, pasaulines fosforo trąšų gamybos ir naudojimo tendencijas.

Kėdainiai yra ne tik pramoninis bet ir turtingą istorinę praeitį turintis miestas. Istorijos pamokoje ,,Kunigaikščių Radvilų miestas“ mokiniai susipažino su Kėdainių istorija, aplankydami įdomiausius senamiesčio objektus ir klausydami gido pasakojimų apie miesto praeitį. O pavasario lygiadienį mokiniai pasitiko geografiniame Europos centre, atsakinėdami į geografinius klausimus.

 

Dalinkitės: