Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Balandžio 15 dieną Šeduvos gimnazijoje po dvejų metų pertraukos jau dvyliktąjį kartą skambėjo prancūziškos dainos – vyko respublikinis festivalis-konkursas „Meilė keičia pasaulį“. Dalyvius pasveikino gimnazijos šokių studija „Vaivorykštė“, vadovaujama mokytojo Astijaus Poškos, pučiamųjų orkestras, vadovaujamas mokytojo Kęstučio Meškausko. Mokiniai, kurie mokosi prancūzų kalbos, atliko Ž. Prevero eilėraščio „Kaip nupiešti paukštį“ interpretaciją. Į renginį atvyko frankofoniškos kultūros mylėtojų ir puoselėtojų net iš 15 šalies mokyklų: Alytaus Šv. Benedikto, Šiaulių Didždvario, KTU, Pakruojo „Atžalyno“, Vilniaus Pilaitės, Šiaulių Juliaus Janonio, Kauno „Saulės“, Pakruojo Linkuvos gimnazijų, VGTU inžinerijos, Erudito licėjų, Vilniaus Martyno Mažvydo, Kauno J. Dobkevičiaus, Šiaulių Jovaro, Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijų ir Alytaus Dzūkijos mokyklos. Dalyvius vertino kompetentinga žiuri: Miroslav Stasilo, Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacijos viceprezidentas, Ramunė Vrubliauskienė, Prancūzų instituto Lietuvoje Kultūros skyriaus asistentė, ir Aurelija Meškauskienė, Šiaulių Lieporių gimnazijos neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja.

Išklausę atlikėjus, komisijos nariai 5–8 klasių ansamblių grupėje I vietą skyrė Šiaulių Jovaro progimnazijos ir Šiaulių Didždvario gimnazijos merginų trio, II vietą – VGTU inžinerijos licėjaus aštuntų klasių ansambliui, o III vietą – Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos mišriam vokaliniam-instrumentiniam ansambliui ,,MMP“. 5–8 klasių solistų grupėje I vietą užėmė Žemyna Guogytė iš Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos, II vietą užėmė Gabrielė Gaigalaitė iš Pakruojo Linkuvos gimnazijos. I–IV klasių ansamblių grupėje I vieta atiteko KTU gimnazijos vokalinei grupei, II vietą užėmė Pakruojo ,,Atžalyno“ gimnazijos vokalinė grupė. I–IV klasių solistų grupėje I vietą pelnė Vilniaus Pilaitės gimnazijos solistė Austėja Norkūnaitė, II vietą užėmė Šiaulių Didždvario gimnazijos solistas Emilis Dusevičius, o III vieta atiteko Kauno ,,Saulės“ gimnazijos solistei Ugnei Glebauskaitei. Festivalio Grand Prix laimėjo Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos solistė Kamilė Rekutė. Dalyviams buvo įteiktos ir nominacijos. Pakruojo ,,Atžalyno“ gimnazijos vokalinės grupės daina surinko daugiausia virtualių balsų (internetiniame balsavime dalyvavo daugiau negu 1750 mokinių, mokytojų ir dėstytojų iš visos Lietuvos), už gražų šokį buvo apdovanotas Alytaus Dzūkijos šeštos klasės ansamblis, už pozityvumą – Pakruojo Linkuvos gimnazijos solistė Gabrielė Gaigalaitė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos solistas Robertas Tamošiūnas ir Šiaulių Didždvario gimnazijos atlikėjas Emilis Dusevičius. Visiems nugalėtojams ir jų mokytojams buvo įteiktos dovanos ir padėkos raštai. Festivaliui baigiantis Šeduvos gimnazijos direktorė Edita Varneckienė dar kartą pasidžiaugė renginiu ir jo organizatoriais – prancūzų kabos mokytoja Rita Šlivinskaite, mokytojų komanda, mokiniais. Už pritarimą ir paramą padėkojo Prancūzų ambasadai ir Prancūzų institutui Lietuvoje, Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacijai ir Kanados ambasadai, Lietuvos mokininių neformaliojo švietimo centrui, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriui, Šeduvos kultūros ir amatų centrui bei Šeduvos gimnazijai. Dalyviai išsiskyrė pažadėję puoselėti prancūzų kalbą, kultūrą ir sugrįžti kitais metais.

Rugilė Šablevičiūtė, IIa klasės mokinė

Daugiau festivalio-konkurso akimirkų čia

Dalinkitės: