Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Spalio 21 dieną 5a ir 7a klasės mokiniai kartu auklėtojomis Dovile Šerpetauskiene ir Kristina Tvarijonaite vyko į Šiaulius. Mokomosios  pažintinės išvykos metu mokiniai aplankė  ryškiausią  šio miesto akcentą bei pagrindinę pėsčiųjų alėją, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, aikštę, kurioje kaip ir dera Saulės miestui „Šaulio“ skulptūrą, kur įsitaisęs auksinis berniukas, didžiausio gyvūno skulptūrą Šiaulių miesto simbolį – „Geležinę lapę“ . Mokiniai sužinojo, jog  šios gražuolės svoris – beveik 7 tonos, ilgis – apie 6,6 metrus. Mokomosios pažintinės išvykos mokiniai apsilankė ir VU Šiaulių akademijos botanikos sode, kuriame sukaupta daugiau kaip 4 tūkst. skirtingų rūšių ir veislių augalų, viena didžiausių Lietuvos nykstančių augalų kolekcijų, taip pat nykstantys Europos augalai. Botanikos sode mokiniai pagal Kultūros paso programą turėjo tris edukacijas: „Augalų detektyvas“, „Magiškieji Lietuvos žolynai“, „Derliaus vainikas – žemdirbio pabaigtuvių tradicijos. Edukacijų metu mokiniai susipažino ir patyrinėjo botanikos sode esančius augalus, iš sode surinktų augalų susikūrė derliaus vainiką, ir kvapnią,  stebuklingą žolynų širdelę.

Dalinkitės: