Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Birželio 13-14 dienomis Šeduvos gimnazijos 5-8 klasių mokiniai ir mokytojos A. Mickutė, S. Krencienė ir D. Šerpetauskienė išvyko į turistinį žygį po Rytų Aukštaitijos regioną. Žygio programoje buvo numatyta aplankytu daug istorinių, geografinių ir kultūrinių objektų. Tolimiausiame kelionės taške mūsų laukė žygis pėsčiomis po Dieveniškių regioninį parką. Aplankyti parko pilkapynai, Grybiškių ąžuolas, Bėčionių piliakalnis. Tai dar menkai tyrinėtos ir nedažnai lankomos Lietuvos teritorijos. Aplankę Norviliškių pilį, pasiklausę pasakojimų apie pilies vaiduoklius, pasukome link Medininkų aukštumų.

Vienintelėje Lietuvoje gardinio tipo Medininkų pilyje klausėmės gido pasakojimų apie tolimą ir didingą Lietuvos istoriją, grožėjomės vaizdais nuo pilies bokšto. Aplankę Aukštojo ir Juozapinės kalvas pasukome link nakvynės vietos Kaltanėnų jaunimo turizmo centre. Šalia srauniosios Žeimenos, prie liepsnojančio laužo mūsų laukė gardi vakarienė. Pailsėję, pasistiprinę pusryčiais, kitą dieną leidomės į kelionę po Švenčionių aukštumas. Įspūdingos ekskursijos į Švenčionių vaistažolių fabriką ir Jančiūnų pasienio užkardą paliko neišdildomus įspūdžius visiems keliautojams. Vingiuotas kelias per Labanoro girią mus atvedė į aukščiausią Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštą. Įkopus į jį mus pasitiko kvapą gniaužiantis Aukštaitijos nacionalinio parko grožis. Trumpa fotosesija ir mes vėl leidomės į kelionę. Keliautojų laukė naujas išbandymas – orientacinis žygis Molėtų mieste. Kelionę baigėme Asvejos regioniniame parke aplankydami Dubingius. Nuostabus gidės pasakojimas apie didikus Radvilas, puikūs vaizdai nuo Dubingių piliakalnio į Asvejos ežerą. Štai taip intensyviai keliaudami dvi dienas aplankėme vieną iš nuostabių Lietuvos regionų – Rytų Aukštaitiją. Pavargę, bet pilni įspūdžių grįžome namo.

Birželio 13-14 dienomis Šeduvos gimnazijos 5-8 klasių mokiniai ir mokytojos A. Mickutė, S. Krencienė ir D….

Posted by Šeduvos gimnazija on 2018 m. Birželis 19 d., Antradienis

Dalinkitės: